Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest

városi Szobor közül
Szobor
Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest
Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor BudapestKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest

Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest bemutatkozása

Mihail Kolodko (Kolodkó Mihály) ukrán-magyar szobrászművész, aki apró szobrairől ismert, melyekkel számtalan helyen találkozhatunk a városban.
Az egykori virágos bódé helyére telepítette Kolodko a pasaréti virágárus pár, Aranka néni és Béla bácsi emlékére készült alkotást. A pár évtizedeken át tette örömtelivé a napokat a környékbelieknek.

Tisza Balneum Hotel Tiszafüred - Napi ár félpanziós ellátással
Wellness élmények előfoglalással
Ensana Thermal Hévíz

Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest vélemények

Kihagyhatatlan 2023. október 18. járt itt
Most véletlen bukkantam egy Kolodko miniszoborra, de úgy megörültem neki, mint ha aranyat találtam volna. Hűvös idő lévén, Aranka néni kis fejkendőt kapott,amit már több
szobrocskánál tapasztaltam, valószínűleg egy rajongó óvja így őket.
Kihagyhatatlan 2022. október 9. járt itt
Eljöttem a II. kerületbe, Pasarétre megnézni az új Kolodko Mohály miniszobrokat. Ezúttal nem gerillaszobrokról van szó hanem a II. kerületi önkormányzat szeretett volna méltóképpen megemlékezni a virágárus házaspárról, Aranka néniről és Béla bácsiról, akiknek itt a Pasaréti téren volt virágárus bódéjuk.
Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Egyéb
2088
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 686 városban járt márFelfedező - 2247 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43146 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. augusztus 29.egyedül járt itt
Aranka néni korábban hagyta itt ezt a földi világot, Béla bácsi később követte őt. Kolodko Mihály, a zseni, pedig megbízást kapott, hogy a környék ikonikus alakjait szoborba ábrázolja. Mindenki szerette őket, aki csak ismerte, a pasaréti téri virágárus házaspárt. A környék lakosai méltó emléket szerettek volna állítani azon a helyen, ahol a virágárus bódé állt.
Kolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - BelsőKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Külső képKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - EgyébKolodko: Aranka néni & Béla bácsi miniszobor Budapest - Egyéb