Pocakos csendőr a zebránál

Rendőr szobor BudapestRendőr szobor Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2022. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. május 24.
Egy nagyon jól sikerült köztéri szobor szerintem, amely a belvárosban található, az egyik legsűrűbb turista centrumban, arccal a Bazilika felé néz, onnan 2 saroknyira (a Zrínyi és az Október 6. utca sarkán, a zebránál).
Nem is gondoltam volna, hogy már 2008 óta áll itt, igaz, repül az idő.
A rendőr, pocakos rendőr vagy másutt csendőr szobra afféle zsánerszobor, bronzból készült, talapzata nincs. Kedvelt fotótéma, lehet vele szelfizni vagy mellé állva fotózkodni. Terjedelmes méretű hasának megsimogatása egyesek szerint szerencsét hoz, emiatt már igencsak fényesre simizték a pocakját. Természetesen én sem szoktam kihagyni ezeket a szerencse-praktikákat, ki tudja, hátha egyszer tényleg beválik? A szobrot az 1909-1945 között viselt rendőrtiszti egyenruhába öltöztették, fején Zrínyi sisakot visel.
Az sem meglepő, hogy a szobor kiállítását követően megjelentek a fanyalgók is. Volt olyan újságíró, aki egy bizonyos Mihaszna András karikatúra alakot öntöttek szoborba - ezt a szobrász cáfolta -, másnak pedig azzal akadt problémája, hogy a sisak az megfelel-e az adott korban viselt egyenruhának vagy sem, és olyan is előfordult, akinek azért nem tetszett a szobor, mert az Horthy Miklós korszakára utal, és emiatt biztonságot sugall-e vagy sem.
Az alkotó Illyés András szobrász úgy nyilatkozott, hogy a szobor az ő nagyapja alkatát mintázza.
Akárhogy is van, nekem tetszik ez a szobor, kifejezetten kedvelem.
Rendőr szobor Budapest - EgyébRendőr szobor Budapest - EgyébRendőr szobor Budapest - EgyébRendőr szobor Budapest - EgyébRendőr szobor Budapest - Egyéb

Rendőr szobor további értékelései

2022.03.31egyedül
Nos, hol álljon egy posztoló rendőr, ha nem belvárosban, a turisták által sűrűn látogatott sétálóutcák egyik sarkán? Ma is állhatna, de azért annyira nem áll. Ez az un. "békebeli", azaz múlt század eleji rendfenntartó nyugisan, kényelmesen figyel, és eltűri, hogy mindenki megálljon vele szelfizni...
Hotel Elixír Mórahalom - 2 éjszakás ajánlat
2 éjszakás ajánlat