Tisza István Budapest

Tisza István Budapest
Tisza István BudapestTisza István Budapest
Tisza István BudapestTisza István Budapest

Tisza István Budapest bemutatkozása

A Parlament északi kapuja előtti parkban található. Alkotója Zala György és Orbán Antal, melyet erdetileg 1934. április 22-én avattak fel.

Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló
Hajókázás a Balatonon
2024.10.13-ig
Danubius Hotel Marina Balatonfüred

Tisza István Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. január 1.egyedül járt itt
Kétségtelenül monumentális, sok alakos emlékmű a Parlament mellett, az északi oldalon, a Jászai, Olimpiapark felé néző irányban. Eredetileg 1934-ben avatták fel, talán kb. ugyanitt, Zala György alkotása. A II. világháború idején megsérült, később ledöntötték Tisza István főalakját.
Tisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - EgyébTisza István Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44157 feltöltött kép
Érdekes 2022. november 28.egyedül járt itt
A birodalmi feudalizmus visszavarázsolása folyamat része, hogy az országház környéke úgy nézzen ki, mint a nagy háború előtt, kerüljenek vissza a hajdani lebontott, kiebrudalt, eldugott, újraöntött stb. szereplők a napfényre. Nos, Tisza István az északi szárny fölött van, ott délcegel a magyar oroszlán alatt, és mereng talán azon, hogy nem is biztos, hogy bele kellett volna vágni abba fránya első világháborúba.
Tisza István Budapest - Külső képTisza István Budapest - Külső képTisza István Budapest - Külső képTisza István Budapest - Külső képTisza István Budapest - Külső kép