Vizsolyi biblia-emlékmű Budapest

Vizsolyi biblia-emlékmű Budapest
Vizsolyi biblia-emlékmű BudapestVizsolyi biblia-emlékmű Budapest
Vizsolyi biblia-emlékmű BudapestVizsolyi biblia-emlékmű Budapest

Vizsolyi biblia-emlékmű Budapest bemutatkozása

Újbuda-központ metróállomás  közelében található Kecskeméti Sándor alkotása, a Vizsolyi Biblia-emlékmű. A Vizsolyi Bibliát Károli-bibliaként is szokták emlegetni, hisz Károli Gáspár volt, aki először fordította magyar nyelvre a teljes bibliát. Az Újbudai Önkormányzat a biblia 1590-es kiadásának, 400.

Ensana Thermal Hévíz - Pünkösd
Ambient Hotel Sikonda

Vizsolyi biblia-emlékmű Budapest vélemények

2076
Átlagos 2023. március 22.egyedül járt itt
Meg kell, hogy mondjam, hogy sokszor elmentem valamennyire mellette, láttam is, de nem jutott el a tudatomba. Legfeljebb annyi, hogy nahát, ez egy játszótér, aztán tettek bele valami random térplasztikát is, ami más játszótereken is van. És csak soká állt össze nagyon. Szóval, hogy ez a Károli Gáspár tér, ezt tudjuk, ez már közelebb visz.
Vizsolyi biblia-emlékmű Budapest - Külső képVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - EgyébVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - Külső képVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - EgyébVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - Külső képVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - EgyébVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - EgyébVizsolyi biblia-emlékmű Budapest - Külső kép