Búcsúzás

Belvárosi Szent Mihály templom BudapestBelvárosi Szent Mihály templom Budapest a térképen

Érdekes 2023. szeptemberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. október 5.
Több alkalommal jártam már ebben a templomban, amely úgy vélem, próbál nyitott, elérhető lenni az emberek számára, értem ezalatt, hogy sokszor található nyitva az ajtaja, nemcsak a misék idején. Továbbá szoktak itt koncerteket, hangversenyeket is tartani. Az elhelyezkedése központi, a Váci utca sétálóutca déli szakaszán, a Ferenciek tere közelében. Rengeteg turista fordul itt meg minden napszakban. A környéken főleg vendéglátó helyek és souvenir boltok találhatóak. Legutóbb egy szomorú személyes esemény kapcsán jártam itt, egy közelmúltban elhunyt barátunk búcsúztatóján.
A római katolikus templom védőszentje Mihály arkangyal, a XVIII. században épült barokk stílusban. A templomot több rend is megkapta, használta, a feloszlatott domonkosok után a pálos rend, majd az angolkisasszonyok tanító rendje, amelyet a kommunisták oszlattak fel 1950-ben.
Egy tornya és szép orgonája van.
A templom szép, felújított állapotban van. Az altemplomban fülkés urnatemető található, de ez nem volt nyitva ottjártunkkor.
Belvárosi Szent Mihály templom Budapest - Külső képBelvárosi Szent Mihály templom Budapest - Külső képBelvárosi Szent Mihály templom Budapest - Külső képBelvárosi Szent Mihály templom Budapest - Külső képBelvárosi Szent Mihály templom Budapest - Belső
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Spa ajánlat fürdőbelépővel
Spa ajánlat fürdőbelépővel