Budapesti Munkás Szent József templom Budapest

4,5
városi Templom közül
Templom
Budapesti Munkás Szent József templom Budapest
Budapesti Munkás Szent József templom BudapestBudapesti Munkás Szent József templom Budapest

Budapesti Munkás Szent József templom Budapest bemutatkozása

Budapest XIX. kerületében található a Wekerlei Munkás Szent József római katolikus plébániatemplom. A neoromán stílusban épült templomot 1926 és 1930 között építették Heintz Béla tervei alapján. Felszentelésére 1932. június 19-én került sor. Az 1952.ben épült orgonáját 2003-ban újították fel.

Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval
Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen

Budapesti Munkás Szent József templom Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2024. március 29.egyedül járt itt
Wekerletelep temploma a központi Kós Károly téren található. Kispesten a Wekerletelep kialakítását követően, 1926-30 között épült meg a katolikus templom neoromán stílusban. Harangtornya 51 méter magasba nyúlik. Az altemplomban kriptát alakítottak ki, ottjártamkor nem volt látogatható sajnos. Fő látványosságai a falakat díszítő freskók.
Budapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - EgyébBudapesti Munkás Szent József templom Budapest - Egyéb
2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 24.egyedül járt itt
Hétköznap lévén, örültem, hogy nyitva találtam az ajtót és a rácson keresztül is megcsodálhattam e nagyszerű templom belsejét. Nagyon tetszett.