Deák téri evangélikus templom Budapest

Templom
Deák téri evangélikus templom Budapest
Deák téri evangélikus templom BudapestDeák téri evangélikus templom Budapest
Deák téri evangélikus templom BudapestDeák téri evangélikus templom Budapest

Deák téri evangélikus templom Budapest bemutatkozása

Pollack Mihály tervei alapján épült 1799-1808 között, klasszicista stílusban. 1811-ben szentelték fel. 1856-ban Hild József építette a főhomlokzatot. A harangjátékot számítógéppel vezérelt harangsor játssza, mivel a templom torony és harang nélküli. Itt rendezik meg a Deák téri Orgonazenés Áhítat sorozatot 1985 óta, valamint a budapesti Bach-hetet minden júniusban, 1990 óta.

Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás
Hotel Rudolf Hajdúszoboszló - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Rudolf Hajdúszoboszló
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló

Deák téri evangélikus templom Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 710 városban járt márFelfedező - 2299 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44157 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 6.egyedül járt itt
Nahát, milyen vicces, az ember felkéri ide ezt a templomot, aztán mire megpillantom, meg is telik tartalommal. :o) Szóval, hogy miért marad ez olyan sokáig észrevétlen, ha az ember itt dolgozik, akkor is? Egy időben az Anker közben dolgoztam, valami bankban, déltájt ide kikóvályogtunk enni valamit, de az agyam zugában sem volt, hogy szemben az ott egy templom.
Deák téri evangélikus templom Budapest - Külső képDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - BelsőDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - BelsőDeák téri evangélikus templom Budapest - Belső
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2022. október 5.egyedül járt itt
Több százszor, sőt több ezerszer elmentem már a templom mellett, mivel 1995 óta kisebb megszakításokkal, de az V. kerületben dolgoztam, jelenleg is, s a Deák téri forgalmi csomóponton gyalogosan és tömegközlekedéssel is heti több alkalommal haladok át. Ennek ellenére a templomban nem jártam korábban, mert idő hiányában eszembe sem jutott, és a kaput sem láttam még így nyitva, mint most.
Deák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - EgyébDeák téri evangélikus templom Budapest - Egyéb