"Vár állott, most kőhalom"

Evangélikus templom torony BudapestEvangélikus templom torony Budapest a térképen

Átlagos 2023. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. június 19.
"Erős vár a mi Istenünk", áll a kapun, de azután felnézel és csak a szél tallóz a romok lyukaiban... nagyon régóta áll a Vajda Péter utcában ez a bizarr torony, ami nem látogatható, érthető okokból, viszont műemlék. A története is felettébb fura, valaha tornaterem állt itt, egy református iskola részeként, aztán megkapta az evangélikus egyház, egy-két év alatt tornyot is rittyentettek hozzá, aztán viharosan elolvadt a közösség, nem volt, aki járjon az erős várba, az pusztult, magára maradt, megszerezte egy cég, Traubisodát tároltak benne, aztán az épület elbontásra került, de a tornyot nem lehetett, mivel műemlék. azóta ott áll felemelt, vádló ujjal. A kerítés rozsdásodik, behorpadt, lakatok lógnak rajta itt-ott, viszont építészetileg egy műremek, közeli rokonságban áll a pasaréti Páduai Szent Antal-plébániatemplommal, ami viszont a magyar modern építészet egy alapköve. Nos, nem tudom, mi lesz vele, de azért nézd meg, amíg nem késő!
Evangélikus templom torony Budapest - Külső képEvangélikus templom torony Budapest - Külső képEvangélikus templom torony Budapest - EgyébEvangélikus templom torony Budapest - Külső képEvangélikus templom torony Budapest - Külső képEvangélikus templom torony Budapest - Külső kép
Hotel Helikon Keszthely - Ikonikus feltöltődés a Helikonban
Ikonikus feltöltődés a Helikonban