városi Templom közül

Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen

Nagy Fuvaros utcai Zsinagóga Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3367 helyen első értékelőNépszerű író - 2496 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 96436 feltöltött kép
Érdekes 2024. január 2.barátokkal járt itt
101 évvel ezelőtt, 1922-ben avatták fel a Nagy Fuvaros utcai Zsinagógát, amely a Józsefvárosban akkoriban élő zsidó lakosság jelentős vallási helyévé vált. Gyülekezetük neve Emberbarát Egyesület volt, saját iskolát is működtettek. A templom egy lakóház udvarában épült fel, kívülről az utcából csak a felirat utal arra, hogy belül nemcsak egy lakóház, hanem egy zsinagóga is található.
Nagy Fuvaros utcai Zsinagóga Budapest - Külső képNagy Fuvaros utcai Zsinagóga Budapest - Külső kép