DEndre: Ötből öt minden kategóriábam, de ha lenne hatos, azt adnék. - Ikon Restaurant & Lounge Debrecen

Ikon Restaurant & Lounge Debrecen értékelése
82. helyezett a 209 debreceni étterem közül

Ötből öt minden kategóriábam, de ha lenne hatos, azt adnék.

2016. januárban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. január 7. - 4 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Az Ikon a legjobb éttermek egyike, mely azért is közelebb áll a szívemhez, mint sok más csúcsétterem, mert egyrészt feladatának tartja a magyar kulináris hagyományok ápolását, továbbfejlesztését, régi ételek új köntösben való bemutatását és tökéletesítését, az eredeti ízharmóniák megőrzésével (lásd például a debreceni páros csúcsváltozatának megalkotását, a hortobágyi palacsinta átköltését, de a sor még hosszan folytatható), a regionalitást (lásd a 30 kilométeres menüt, amihez csak olyan alapanyagokat használnak fel, melyeket 30 km-en belülről szereznek be), az étterem állandó mozgásban van, a mindig újra vágyóknak kedvez, miközben a legnépszerűbb fogásokat í kínálatban tartja. Mindemellett a kiszolgálás egyszerűen kifogástalan, kedves, udvarias, kommunikatív, és ami nagyon ritka: pincérünk hihetetlen memóriával rendelkezik. Ledöbbentem, amikor tavaly augusztusban ottjártamkor felmondta, hogy előző két látogatásom alkalmával (nagyjából évente sikerül ide eljutni) hol ültem és kivel voltam.
Az ételek tálalása lenyűgöző, az ízek és állagok is kiválóak.
Még azt is megkockáztatom, hogy a hely fejlődött egy keveset, de annyira magasról indult, hogy onnan nehéz fejlődni, az is hatalmas teljesítmény, ha a szintet tartják.
Nagy produkciójuk a séfasztal, a vendég kérésre beülhet a konyhában elhelyezett asztalhoz és onnan figyelheti az étterem belső mozgását. Ezt 2015 augusztusában próbáltuk ki anyámmal, aki déli menüt evett (ez is remek volt és nagyon olcsó, tán 2000 ft), én – ezt nem szoktam megtenni - 30 kmes menüt ettem ismét, igaz, főleg azért, hogy megkóstoltassam anyámmal. Egy fogás volt azonos a korábbival, a hortobágyi, azt felajánlották, hogy kicserélik. Libamájat ajánlottak, nem mondtam nemet.
Az Ikon feledhetetlen élményt nyújt, jó szívvel ajánlom minden ínyencnek.
S hogy el ne feledjem, a borlap párját ritkítja, s a töményitalválaszték is lenyűgöző. Nem jellemző, de a sörre nem figyeltem, biztos az sem kommersz.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni DEndre felhasználót?    Igen

Ikon Restaurant & Lounge Debrecen
4025 Debrecen
Piac u. 23.

2019. szeptember 29.
Szombat délután,kissé megkésve ebédelnénk,s erre az Ikont választjuk! A családtag egy menüsort akar végigenni,amit kinézett magának.. Hát ma nem fogja! .Sehol egy lélek mikor belépünk,de lám előkerül egy munkaerő aki az ennénk valamit jelzésünkre közli hogy konyha az nincs fél négytől fél...

2018. szeptember 8.
Több mint 2 éve voltunk az Ikonban,nem túl jó tapasztalatokkal,most azért választom szombati ebédünk helyszinéül, mert ,,hirnök jő és pihegve szól,,! Új tulajdonosa van az Ikon étteremnek, új séf,új étlap,magyaros ételek. Lássuk. Foglalt asztalunk vár bennünket 14.00-kor. Ami meglepő,a bőséges...

2018. április 7.
Családi szülinapon jártunk itt. A kiszolgálás kitűnő. Figyelmes a személyzet. A környezet, belső kialakítás letisztult, mindemellett a mellékhelyiség kialakása szerintem túlzottan sznob. Az étlapon mindössze 4 leves,10-12 főétel és 3 desszert van. A családban ketten laktóz-glutén intoleránsak....