Majordomus: Étterem teszt 56.- Ebéd a királynál-talmi csillogás, el... - Ikon Restaurant & Lounge Debrecen

Ikon Restaurant & Lounge Debrecen értékelése
82. helyezett a 209 debreceni étterem közül

Nem ajánlom a helyet másoknak!

Étterem teszt 56.- Ebéd a királynál-talmi csillogás, előtte együnk!

2016. júniusban, családjával járt itt
Értékelt: 2016. június 26. - 3 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Több mint 50 étterem teszt után, névnapot ünnepelt a család, ezért úgy gondoltuk az ünnepeltet a városi éllovas étteremben köszöntjük egy jó ebéddel. A szándék megvolt.
Legutóbbi látogatásunk arról nevezetes, hogy szárazra ittuk az éttermet, nem tudtak harmadik Edelweiss sört hozni, mert elfogyott.
Megközelítés jó, a szemben lévő Rózsa utcán lehet parkolni és a Dósa nádor téren is. A belvâros szívében vagyunk a Városháza van a tér túloldalán, a Sétálóutcán.
Asztalt nem foglaltunk, ennek ellenére kapunk asztalt hátul. Az étlap nem karcsú, hanem csak étkârtya,mindössze 3 oldal! Ilyen frekventált helyen, a helyi gasztronómia reprezentánsa, az országos 10. helyezett, egyszerűen nem tehet ki ilyen étlapot, ennél egy pubban is különb van. Hogy bővebb az biztos.
Rizsköretet nem tudunk rendelni, nincs, sültkrumpli nincs! Akkor mi van? Steak burgonya. Jó.
Rendelünk 13.15-kor. A kért Cola és ásványvíz 15 perc! alatt érkezik meg, ez elfogadhatatlan. A leves a 18. percben érkezik. Összesen 3 féle leves van az étlapon, ebből nem tudnak negyedóra alatt felszolgálni? Ez a kisebbik baj.
A leves ehetetlen!
Melegviz néhány zöldség és félnyers! húsdarabbal!
Szörnyű. A családtag nem is tudja megenni. Semmiféle fűszert nem adnak hozzá, Erős Pista vagy zöldpaprika, úgy legalább valami íze lenne. A leves - fotó - 2 deciliter mint azt már sok helyen kifogásoltam, ezen kell spórolni? Mindez 1.590 Ft ellenében!
A főétel (egyidőben rendeltünk) a 42.percben érkezik meg. A személyzet sürög-forog, estére letudják a kilométerhiányt, az biztos, de a vendéggel nemigen van idő foglalkozni.
A köret átlagos, a csirkecomb (csirkemellet kértem, de már nem is bosszant) viszont finom. Jól átsűlt, a panir megvan hempergetve morzsában is. Ami botrányos, az adagok mérete. Érdemes megnézni a fotót, ez a pár szem krumpli és a két kis húsdarab 3.290 Ft. A hely szinvonalához méltatlan. Csak összehasonlításul melléteszem a múlt heti főétel fotóját 2.350 Ft-ért! Beszédes különbség. Odakint 36 fok van, az étterem klimatizált, az első piros pont az étteremben. Van még!
A berendezés egyedi, a tisztaság kifogástalan, hangulatos hely, de valljuk be, nem ezért járunk étterembe, hanem enni. Az italok hűtése megfelelő, de nagyon lassan érkezik, a főétel mellett 6 percet várok, míg a söröm megérkezett. Nem vagyok kötözködő, de azért kellett megvárni a sört mert a pár szem étel elfogyott volna mire megjött a sör. Ráadásul 0.33 l. Kiszerelés, ezért mindjárt 5 üveggel kérünk a fel szolgáló őszinte döbbenetére.
Mi tagadás ennénk még, de nem kérünk újabb adagot, mert az én főételem árából 3-an jóllakunk a török étteremben. Végül ezt az opciót választjuk, desszertet nem kérünk, megyünk dönert csomagoltatni, mert vasárnapi ebéd és ez nagyon kevés volt.
A számla 27.200 Ft 3 főre, ez akkor is sok, ha ebből
7. 000 Ft az italok ára. A múlt héten úgy fizettünk 17 ezret hogy degeszre ettük magunkat, az megérte, ez nem. Borravalót nem is adunk.
Összegzés :
Hát nagy csalódás az Ikon.
Aki egy jót akar enni a családdal, az ne ide jöjjön!
A város közepén inkább reprezentációs szerepe van,,, színvonalas,, emberek megvendégelése céljából. Nagyon elegáns étterem, ínyenceknek való ételekkel, a lazac steak például finom volt, de éhes ember ne ide jöjjön jóllakni, mert nem fog!
A főétel javított az átlagon, a minősíthetetlen leves után, ezért kap 3 csillagot az ételsor. Az, hogy a családtag kérte a tejfölös uborkát, és nekem szolgálták fel, már csak részletkérdés, hogy nincs fogpiszkáló, azt jelenti hogy nemhogy etalonétterem, de csak,, etetōhely,, a vendéglátóhely kategória mellett.
Minősités : (ínyenceknek) ajánlott, a többiek menjenek enni máshová.
Értékelés : 7,5/10 pont
( éhesen távoztunk)

Ennyire tetszett: Gyenge
Ételek / Italok: Átlagos
Kiszolgálás: Átlagos
Hangulat: Kiváló
Ár / érték arány: Gyenge

Étterem teszt 56.- Ebéd a királynál-talmi csillogás, előtte együnk!  - Ikon Restaurant & Lounge Debrecen

Szeretnéd követni Majordomus felhasználót?    Igen

Ikon Restaurant & Lounge Debrecen
4025 Debrecen
Piac u. 23.

2019. szeptember 29.
Szombat délután,kissé megkésve ebédelnénk,s erre az Ikont választjuk! A családtag egy menüsort akar végigenni,amit kinézett magának.. Hát ma nem fogja! .Sehol egy lélek mikor belépünk,de lám előkerül egy munkaerő aki az ennénk valamit jelzésünkre közli hogy konyha az nincs fél négytől fél...

2018. szeptember 8.
Több mint 2 éve voltunk az Ikonban,nem túl jó tapasztalatokkal,most azért választom szombati ebédünk helyszinéül, mert ,,hirnök jő és pihegve szól,,! Új tulajdonosa van az Ikon étteremnek, új séf,új étlap,magyaros ételek. Lássuk. Foglalt asztalunk vár bennünket 14.00-kor. Ami meglepő,a bőséges...

2018. április 7.
Családi szülinapon jártunk itt. A kiszolgálás kitűnő. Figyelmes a személyzet. A környezet, belső kialakítás letisztult, mindemellett a mellékhelyiség kialakása szerintem túlzottan sznob. Az étlapon mindössze 4 leves,10-12 főétel és 3 desszert van. A családban ketten laktóz-glutén intoleránsak....