Kisdörgicsei templomrom Dörgicse

Kisdörgicsei templomrom Dörgicse
Kisdörgicsei templomrom DörgicseKisdörgicsei templomrom Dörgicse
Kisdörgicsei templomrom DörgicseKisdörgicsei templomrom Dörgicse

Kisdörgicsei templomrom Dörgicse bemutatkozása

Dörgicse háromszor is sorban állt, amikor a templomokat osztogatták, ugyanis Felsődörgicsén, Nagydörgicsén és Kisdörgicsén is épült egy. Utóbbi településen a XIII. század óta van templom, mely ma is büszkén áll egy kis rét közepén. A török hódoltság után már nem régi fényében tündökölt, de déli fala még ma is erősen tartja magát, és a romtemplom bármikor szabadon látogatható.

Balatontourist Strand-Holiday Kemping Balatonakali - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással
2024.10.13-ig
Balatontourist Strand-Holiday Kemping Balatonakali

Kisdörgicsei templomrom Dörgicse vélemények

2082
Érdekes 2023. május 31.a párjával járt itt
Pár éve, hogy erre jártam, megszemléltem a világon kívüleső, mindentől távoli templomromot, ami egy réten áll árván, a semmi közepén. Újabb, mostani megjegyzésem oka, hogy időközben rendbehozták, felépítették a hiányzó részeit, van teteje is, és most már egy visszaállított templom van a semmi közepén, és már - őszinte leszek - nem is olyan érdekes, mint korábban volt.
Kisdörgicsei templomrom Dörgicse - EgyébKisdörgicsei templomrom Dörgicse - EgyébKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Külső képKisdörgicsei templomrom Dörgicse - BelsőKisdörgicsei templomrom Dörgicse - BelsőKisdörgicsei templomrom Dörgicse - BelsőKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Külső képKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Külső képKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Külső képKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Külső képKisdörgicsei templomrom Dörgicse - Kisdörgicsei templomrom Dörgicse - Kisdörgicsei templomrom Dörgicse - Kisdörgicsei templomrom Dörgicse -
2082
Átlagos 2020. október 2.egyedül járt itt
Azt hiszem, viszonylag kevesen tudják, hogy Dörgicsén három romtemplom is van. Mert, hogy a neten sokszor össze is tévesztik őket. Ez az un. Kisdörgicsei a legfelsőbb, legészakibb a három közül, és a legkevésbé látványos is. Nem olyan méltóságteljes, mint társai. De ezek szerint, egymástól egy-két kilométerre buzgó hitélet zajlott e tájon egykoron.