Egri vár Eger

Egri vár EgerEgri vár Eger
Egri vár EgerEgri vár Eger
79 fotó

Egri vár Eger bemutatkozása

Magyarország egyik leglátogatottabb, legismertebb vára az Egri vár. A leghíresebb történelmi esemény a vár életében az 1552-es ostrom, mikor Dobó István kapitány parancsnoksága alatt a várvédők visszaverték a török harsereget hatalmas túlerővel szemben. Napjainkban a várban a Dobó István Vármúzeum működik, ahol 3D-s videók tömkelege kelti életre a vár történetét.
Tovább olvasom >>

48 vendég értékelése alapján

Kihagyhatatlan
Érdekes
Kihagyható
Időpazarlás
Érdekes

48 vélemény
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Láttad már a nyereményjátékunkat?Megnézem, nyerni szeretnék!
Népszerű szállások a környéken
2024.04.05-ig
Hotel Narád Park Mátraszentimre
79.920 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Egri vár Eger vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 534 városban járt márFelfedező - 1645 helyen első értékelőNépszerű író - 318 hasznos szavazat9 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 29490 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. február 5.egyedül járt itt
Ahogy így elnézem kb. 50 várban jártam már (na jó, abból van néhány határon kívüli), de hát az egri vár az történelmileg-irodalmilag is egy igazán visszatérős kuriózum. Milyen most? Mindig van benne valami állandóság meg változás is.
Itt fényképeztem:
Egri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - BelsőEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső képEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Külső kép
Még több kép (56 db) >>
Időpazarlás 2023. január 14.csoporttal járt itt
Sajnos szó szerint a sírhatnél jött rám.
Franciaországból jöttem idáig....Sehol nem volt kiírva hogy a kiállítások 4 kor zárnak, holott a vár 6 ig van. A biztonsági emberek bunkó módon [moderálva - a szerk.] viselkednek.... A várvédő fiatalember sem volt kedves...Én szégyelnem magam tényleg...
Időpazarlás 2022. augusztus 19.családjával járt itt
Felháborító hogy teljes belépőárat kérnek azért hogy az ember családjával 100 km-t utazva megcsodáljon bűzölgő Toi Toi Wc -ket, betonkeverőket, alumíniumkordonokat, létrákat, állványokat, de magából a várból szinte semmit, mert nagy része le van zárva!
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 257 városban járt márFelfedező - 3022 helyen első értékelőNépszerű író - 2495 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 86135 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. július 26.barátokkal járt itt
Egerben vagy akár Eger környékén járva mondhatjuk, hogy kötelező program a mindenki kötelező olvasmányából ismert egri vár meglátogatása. Magam is többször jártam már itt az elmúlt évtizedek során, családi kirándulás, gyerekkori osztálykirándulás, munkahelyi csapatépítés keretében is.
Itt fényképeztem:
Egri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - EgyébEgri vár Eger - Egyéb
Még több kép (15 db) >>
Érdekes 2022. június 28.a párjával járt itt
Hatalmas erődítmény, meglepett a méretével. Fantasztikus érzés azon a helyen lenni, azokat a köveket taposni ahol Dobó és hősei írták be magukat a történelembe. A hely szelleme már magában fantasztikus és a vár hozza a szokásos nyári várlátogatós élményeket: élő fegyverbemutató, bazári sátrak, panoptikum, stb.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 43 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.