Ister-kút Esztergom

Ister-kút Esztergom
Ister-kút EsztergomIster-kút Esztergom
Ister-kút EsztergomIster-kút Esztergom

Ister-kút Esztergom bemutatkozása

Az Ister-kút a Széchenyi téren egy öt női alakból álló szökőkút, a Duna és Esztergom városának ősi nevét hordozza (Ister és Istergam), valamint a szobor alkotója szerint a Duna Istennőjére is utal. Egyes megközelítések szerint a kút a sumér gyökerekre is visszatekint, egészen pontosan egy babilóniai (sumér) istenre (Ishtar, Istar).

Bazilika alatti Panzió Esztergom - Esztergomi romantika félpanzióval a csillagok alatt
Esztergomi romantika félpanzióval a csillagok alatt
Bazilika alatti Panzió Esztergom
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval
Wellness pihenés félpanzióval
Portobello Hotel Esztergom

Ister-kút Esztergom vélemények

Érdekes 2024. január 28.kollégákkal járt itt
A Széchenyi-téren lévő szökőkút Isterről, a Duna folyó ókori latin elnevezéséről kapta a nevét, amely egyébiránt Esztergom város nevében (Eszter - Ister) is felismerhető. Egy viszonylag új kútról van szó, amelyet 2007-ben, a tér felújítását követően helyeztek itt el.
Ister-kút Esztergom - EgyébIster-kút Esztergom - EgyébIster-kút Esztergom - Egyéb
2082
Érdekes 2022. július 26.egyedül járt itt
Esztergom amúgy tele van - mint köztudott - mindenféle szenvedő szentekkel, depresszív, fájdalmas, bűnbánó figurákkal, akik ráadásul mindig valami függönybe vagy falikárpitba vannak csomagolva, hát ehhez képest tényleg üde színfolt Párkányi Raab Péter Ister-kútja. Valahogy humánusabb.
Ister-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső képIster-kút Esztergom - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 29 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.