ZigZag: 196 méter magas - TV-Torony Kilátó Körpresszó Gyöngyös

196 méter magas

2020. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. szeptember 14. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Kékestetőn lévő TV-toronyban több alkalommal is jártam, az első alkalomra már nem is emlékszem, hogy pontosan mikor, maradjunk annyiban, hogy osztálykirándulás részeként gyerekkoromban, a 80-as években. A torony 1981-ben épült, az elődje, a mellette lévő kisebb, ám a számomra sokkal tetszetősebb rusztikus torony zárva tart, nem volt látogatható.
A TV-torony tetejére gyorslift repít fel, ahonnan 1200 méteres magasságból gyönyörködhetünk minden irányban a szuper panorámában. Tiszta időben az északi irányban a Tátra vonulatai is láthatóak.
A felnőtt belépő 700 Ft, nyári főszezonban 18 óráig tartanak nyitva.
A büfé azonban hamarabb zár, 17:28-kor már nem akartak minket kiszolgálni. A pultos elmagyarázta, hogy egyrészt nekik is lejár a munkaidejük, nincs túlórapénz, másrészt ők is azzal a lifttel mennek le, mint a látogatók, így mire megy le az utolsó lift, neki addigra már cakkumpakk össze kell minden pakolnia, lezárnia a kasszát, stb.
Ez érthető, csak hát mi vagyunk a vendégek, de ez nyilván másodlagos szempont.
Egyébiránt egyedi hangulatú a hely, nekem nincs tériszonyom, sőt, imádom a magaslati helyeket. A kávézó kínálata alapvetően kommersz italokra épül: Nagyrédei palackos borok: kékfrankos, zweigelt, olaszrizling, hárslevelű, dobozos sörök: Kozel, Gösser, Arany Ászok, Heineken, dobozos és palackos Cola termékek, Cappy gyümölcslevek, Nestea, energiaital, rövidek.
A falon körben mini italos, alias "tüske" gyűjtemény látható, ahogy elnézegettem, többségük bontatlan volt. Ételek terén minimális a kínálat: jégkrém, ropi és néhány csokiszelet.
(a korhűség kedvéért: 2016 augusztusi fotókat tudtam feltölteni, azóta történt némi árváltozás minden tekintetben, de egyébként nem drága hely).
Személyenkénti fogyasztásunk egészen pontosan 0 Ft volt.

Ennyire tetszett: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

3221 Gyöngyös
Kékestető TV-Torony

2020. szeptember 10.
Találékony nép a magyar. Ezt akkor állapitottam meg,mikor feljutottam a Kékestetői tv toronyba ahol kilátó is műkődik. . Természetesen a nyitott körfolyosó panorámája után lementünk az alatta lévő zárt folyosóra ahol a hangzatos nevű Torony presszó működik. . Az alig 2 méter széles folyosón...