Lengyel-kápolna Hegymagas

Lengyel-kápolna Hegymagas
Lengyel-kápolna HegymagasLengyel-kápolna Hegymagas
Lengyel-kápolna HegymagasLengyel-kápolna Hegymagas

Lengyel-kápolna Hegymagas bemutatkozása

A barokk stílusú Lengyel-kápolnát a Szent György-hegy oldalába építtette a Lengyel család, melyet a Boldogságos Szűz tiszteletére szenteltek fel. A kápolna belsejében megtekinthetünk egy gyönyörű fából faragott, barokk-rokokó oltárt, tetején Szent István, Szent László és Szűz Mária aranyozott szobraival.

Szent György-hegy Residence Hegymagas - Két ünnep között
Hajókázás a Balatonon
04.22-10.11.
Danubius Hotel Annabella Balatonfüred

Lengyel-kápolna Hegymagas vélemények

Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 26 városban járt márFelfedező - 15 helyen első értékelő2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 247 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. március 20.a párjával járt itt
Több alkalommal volt már szerencsék a kápolna környékén járni, és átélni a varázsát, hiszen az Országos Kéktúra Tapolcáról Badacsonytördemicre tartó szakasza is elhalad mellette. Igazán varázslatos kis hely, amit érdemes útba ejteni, ha a környéken jársz.
Lengyel-kápolna Hegymagas - EgyébLengyel-kápolna Hegymagas - Egyéb
2055
Kihagyhatatlan 2022. január 23.barátokkal járt itt
Látom, felkerült ide ez a kápolna, örülök neki, azt hiszem évente egyszer elvetődöm arra én is. Egyszerűen azért, mert varászlatos a kilátás, például Szigligetre, ami itt most nem derült ki, és közvetlenül a kápolna alatt van egy pincészet, ahová sokszor jártam itthoni gyorsan fogyó palackokat pótolni.
Lengyel-kápolna Hegymagas - Egyéb
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Érdekes 2022. január 23.barátokkal járt itt
A 18. századi kápolna a Szent György-hegy déli oldalán található. Az épület önmagában is szép, de a környezete miatt is érdemes útba ejteni.
Lengyel-kápolna Hegymagas - EgyébLengyel-kápolna Hegymagas - Egyéb
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 24 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.