Hollókői Falumúzeum Hollókő

Hollókői Falumúzeum HollókőHollókői Falumúzeum Hollókő
Hollókői Falumúzeum HollókőHollókői Falumúzeum Hollókő
6 fotó

Hollókői Falumúzeum Hollókő bemutatkozása

A Világörökség részét képező hollókői Ófalu védett népi építészeti együttese hitelesen idézi fel a 20. század eleji palóc település képét. Központjában, a templommal átellenben álló egykori lakóház 1964 óta múzeum. Az 1867-ben már álló korábbi lakóház maradványainak felhasználásával, a falu nagy részét elpusztító 1909-es tűzvészt követően épült fel mai formájában.
Tovább olvasom >>

2022.02.28-ig
Erzsébet Park Hotel Parádfürdő
40.464 Ft / 2 fő / 2 éj-től félpanzióval

Hollókői Falumúzeum Hollókő vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 54 városban járt márNépszerű író - 65 hasznos szavazat3 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 394 feltöltött kép
Kiváló 2020. szeptember 25.barátokkal járt itt
Az Ófalu közepén az egyik házban van berendezve a falumúzeum. Tele csodás régi tárggyal, tele emlékekkel. Az ott dolgozó hölgy mindent elmesélt, amit tudni kell. Jó volt nézni a régi dolgokat, és a sok praktikumot, amivel őseink éltek. Minden tárgynak megvolt a haszna, értelme, praktikuma. A régiek jobban használták az eszüket, mint a mostani emberek.
Itt fényképeztem:
Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő -
Még több kép (2 db) >>
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 47 városban járt márFelfedező - 19 helyen első értékelőNépszerű író - 72 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagság
2016. március 28.családjával (gyerekekkel) járt itt
Húsvét Vasárnap töltöttünk itt egy napot. A belépő meglehetősen borsos áru volt és ami nagyon furcsállottam, hogy SZÉP kártyával nem lehetett fizetni, sőt a Tourinform épületében bankkártyával sem. Érdekes és szép volt a falu és a vár is. Az árak nagyon magasak, nem az átlag magyar ember pénztárcájához szabottak sajnos.