Hollókői Falumúzeum Hollókő

Hollókői Falumúzeum Hollókő
Hollókői Falumúzeum HollókőHollókői Falumúzeum Hollókő
Hollókői Falumúzeum HollókőHollókői Falumúzeum Hollókő

Hollókői Falumúzeum Hollókő bemutatkozása

Az Ófalu egyik legemblematikusabb palóc épülete kétség kívül a Falumúzeum, már 1964 óta. Belépve elénk tárul a múlt század első felének paraszti világa egy gyermekével és egy szülővel együtt élő fiatal házaspár lakásának képében. A néprajzi kiállításon megtekinthetjük a palóc bútorok, használati tárgyak és eszközök jellegzetes darabjait.

Hengermalom Kúria Szécsény - 2 éjszakás ajánlat
Kastélyhotel Sasvár Parádsasvár

Hollókői Falumúzeum Hollókő vélemények

2082
Érdekes 2022. augusztus 27.barátokkal járt itt
Hollókőn, az Ófaluban van egy tájház is, meg egy falumúzeum is, nem nagyon tudom, mi a lényegi különbség a két elv között, mindenesetre ez a falumúzeum is egy tájház. Kicsit szerényebb kivitelben, mint más tájházakban szokás, hát akkor itt elégedjünk meg ennyivel. A középső helyiségbe lépünk, itt ül a kasszírhölgy, és beszedi a pénzt.
Hollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - BelsőHollókői Falumúzeum Hollókő - Belső
Kihagyhatatlan 2020. szeptember 25.barátokkal járt itt
Az Ófalu közepén az egyik házban van berendezve a falumúzeum. Tele csodás régi tárggyal, tele emlékekkel. Az ott dolgozó hölgy mindent elmesélt, amit tudni kell. Jó volt nézni a régi dolgokat, és a sok praktikumot, amivel őseink éltek. Minden tárgynak megvolt a haszna, értelme, praktikuma. A régiek jobban használták az eszüket, mint a mostani emberek.
Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő - Hollókői Falumúzeum Hollókő -
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 53 városban járt márFelfedező - 19 helyen első értékelőNépszerű író - 72 hasznos szavazat5 évnyi aktív tagság
Érdekes 2016. március 28.gyerekekkel járt itt
Húsvét Vasárnap töltöttünk itt egy napot. A belépő meglehetősen borsos áru volt és ami nagyon furcsállottam, hogy SZÉP kártyával nem lehetett fizetni, sőt a Tourinform épületében bankkártyával sem.
Érdekes és szép volt a falu és a vár is. Az árak nagyon magasak, nem az átlag magyar ember pénztárcájához szabottak sajnos.
Hollókői Falumúzeum Hollókő a térképen
3176 HollókőKossuth Lajos utca 82.
06 305082454