DEndre: Különleges, egyedi hangulatú egység - Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely Hosszúhetény

Különleges, egyedi hangulatú egység

2019. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. december 17.
A Hosszúhetényben, egy felújított malomban működő Almalomb étterem – önmeghatározása szerint kulináris kitérő - elvarázsolt, lenyűgöző, egyedi, szavakkal nehezen leírható, különösen hangulatos hely. A béke szigete, mely a természetközeliséget minden szinten nyújtja. A papírból készült tányéralátét a birtok rajzát ábrázolja. Mi a pazar kilátást biztosító kertben ültünk. A beltér rusztikus, jól megtervezett. A gyönyörűen restaurált malom önmagában is különleges látványosság.
Az étlap házias ízeket kínál szűk választékban, ami viszont a vendég asztalára kerül, az igényes kivitelezésű. Két levest kínáltak ottjártunk idején, egy előételt, öt főételt és két desszertet. Sokféle saját kézműves termékkel rendelkeznek, amit akár meg is lehet vásárolni s otthon felhasználni (pl. ecet, füstölt fűszerpaprika, házi tészta). Degusztációs menüjük „erdei séta” nevet viseli és két napos előfoglalással rendelhető.
Az árak értékarányosak, levesek, előételek s a desszert 1100 és 1600 ft között, főételek 3500 ft körül. Sörök 1000 forint körül, borok decije 600 és 800 ft között.
Fogadófalatként helyben sült rozskenyeret kapunk fűszerpaprikás vajjal. Jó indítás. A gyöngytyúkleves kellően koncentrált ízű volt, benne puha mellehúsával, jó tartású zöldségekkel és házi tésztával. Sóssága az optimumon túlment, de azért összességében a leves élvezhető maradt. Kértünk rántott szürkeharcsát is, ezt tejfeles burgonyapürével kínálták. A magam részéről nem tartom szerencsés ötletnek a tejfelt krumplipüréhez használni, savanykája idegen a püré megszokott ízharmóniáitól. Ezt leszámítva tálalásra, ízre, állagra egyaránt megelégedésünkre szolgált a fogás, amit egy kevés káposztasalátával és retekszeletkékkel tálaltak. A hal frissességét és szaftosságát külön kiemelném. Másik főételünk mangalicatarja volt petrezselymes krumplival. A hús omlós, szép pörzses volt, a krumpli is remek. Nagyon hiányzott mellőle valami savanyúság, ezt külön rendeli az, aki akarja. Mi akartuk. Desszertet, a kakaóropogóssal és erdeigyümölcs mártással kínált tejcsokikrémet kiválónak találtuk mind tálalásra, mind ízre.
A kiszolgálás formálisan udvarias, sajnos, miután elkevernek egy limonádét és ezt szóvá tesszük, pincérünk amúgy is visszafogott kedvessége és szívélyessége tovább csökken.
Hét bort kínáltak ottjártunk idején, 2019 nyarán, gonddal összeválogatva, minden bor mellett feltüntetve, hogy milyen ételekhez ajánlják. Etyek Címeres pálinkákat és a Karl mikro-sörfőzde söreit tartják.
4,5 pont volt az elégedettségi szintem, de nem akartam belenyomni őket a 4 pontosok tengerébe.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Átlagos
Hangulat: Kiváló
Ár / érték arány: Átlagos

Különleges, egyedi hangulatú egység - Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely  Hosszúhetény

Szeretnéd követni DEndre felhasználót?    Igen

Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely  Hosszúhetény
7694 Hosszúhetény
Ormándi u. 19.

Vélemények DEndre felhasználótól

2020. november 30.
A Centrum fagyizóba is betértem, a Levendula meglátogatása után, itt is déli gyümölcsfagyit kértem, ezúttal mangót. Jobbacska volt, katarzismentes, 4,5 pontra tenném, s szokásomhoz híven felfelé kerekítek. A kiszolgálás udvarias, a beltér kellemes, a terasz különösen, mely Szentendre történelmi...

2020. november 27.
A Gőzhajó kávézó rendkívül hangulatos hely, ez a fő erénye. A beltérben rengeteg könyv, otthonosság, a lengyel-magyar barátság a fő téma. Az italkínálat nem hordoz sok izgalmat, kértünk egy kávét, valami kommersz üdítőt meg egy limonádét. Nyáron teraszt is üzemeltetnek, az is nagyon hangulatos....

2020. november 27.
A Korzó büfé a népszerű street food ételekre összpontosít, ez valóban büfé, az ablak előtt kígyózik a sör, mert ugye szeretjük a lángost, gyrost meg efféléket. De a lángos itt a sláger. Előttem álló hölgynek irreálisan magas összeget mondanak két sima lángosra, visszakérdez, mire a pultos...