Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely Hosszúhetény
7694 Hosszúhetény, Ormándi u. 19.

Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely Hosszúhetény a térképen

Sze-CS 11:30-21:00
P-Szo 11:30-22:00
V 11:30-16:00
magyar, nemzetközi
bio alapanyagú ételek ...
Gépzene:
jazz
magyar, angol
ingyenes parkolás, ingyenes WIFI, kerthelyiség, kisgyermekes családokat szívesen fogad, légkondícionált helyiség ...
Különtermek:
Pajta - max. 60 fő
Galéria - max. 25 fő
Visa, EC/MC
Kapucinus kézműves sör

Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely Hosszúhetény bemutatkozása

Almalomb nem pusztán egy hely. Almalomb az én helyem. A családomé. Almalomb az örökségem, egy vízimalom a 19. századból, egy malommúzeum és étterem otthona. Almalombra nem lehet csak úgy beugrani. Sehogy nem esik útba. Ott van, ahol még lassabban folyik az élet. Ahol vesszük a fáradságot, hogy minden valódi legyen. Ételeink természetesek. Ha megkóstolod, az itt és a most, a napsütés, az eső, a hűvös és a meleg ízét fogod érezni. Minden ismerős lesz. A napsütéses időszakban kerti teraszunk is nyitva áll vendégeink előtt. A meleg záporok elől a füstölőház tornácára húzódhatsz be, ahol fatüzelésű kemencénk mellett melegedhetsz. Nálunk a kenyér is helyben készül. Az étlapunkon szereplő legjobb falatokat helyi kis boltunkban megvásárolhatod. Koncertek és egyéb kultúrprogramok várják az idelátogatókat. Képzőművészeti kiállítások helyszíneként kapunk a művészek és kiállítás szervezők előtt is nyitva áll.

Hozd önmagad, légy önmagad.

Almalomb is not a place. It is my place. My family’s place. Almalomb is my heritage, a 19th century water mill housing a restaurant and museum of the mill. It is an out of the way place where life goes slower. Where we strive to do it right, which may take more time. We serve food that is natural. You can feel the flavour, which derives from time and place and sunshine and rain and cold and warm. You know where it came from. During the sunny season our garden terrace is open. When the warm showers arrive you can retreat to the covered porch and warm yourself by the wood-fire stove. Our bread is baked on-site. The best bites from our menu are available in our little shop on-site. Occasionally we also host concerts and other cultural events. Our walls are open for artists to exhibit their work.

Just come as you are, as you want to be.

Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely Hosszúhetény képei

Deszk
Battonya
Létavértes

2019. júliusban, a párjával járt itt
Értékelt: 2019. december 17.
A Hosszúhetényben, egy felújított malomban működő Almalomb étterem – önmeghatározása szerint kulináris kitérő - elvarázsolt, lenyűgöző, egyedi, szavakkal nehezen leírható, különösen hangulatos hely. A béke szigete, mely a természetközeliséget minden szinten nyújtja. A papírból készült tányéralátét a birtok rajzát ábrázolja.
Egerszalók
Kôszeg
Gyöngyös
Nagykovácsi

2017. februárban, kollégákkal járt itt
Értékelt: 2017. szeptember 12. - 1 látogató hasznosnak vélte
A helyszín a Mecsekben egy kis faluban egy 19. századi vízimalom, amely a tulajdonos családi öröksége. A falu ásványgyűjtő-geológus körökben a Köves-tető fonolit kőfejtőjéről ismert. A Hold utcai piacon tartott Töltött Hold Gasztrovíkenden találkoztam velük februárban, és nagyon pozitív benyomást tett rám mind a konyha, mind a személyzet.

Beer TOP fotófeltöltő
2016. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. október 7. - 1 látogató hasznosnak vélte
A Mecsekben és környékén nyaraltunk a családdal a nyáron. Pécsváradi kirándulásunk után, baráti ajánlásra kerestük fel az Almalombot, ami egy kis gyöngyszem. Egy volt vízimalom épületében hozták létre a kis éttermet, a malom berendezései még megvannak, sőt a kedves tulajdonos hölgy megmutatta a gyerekeknek azt a kis alagutat, melyen a patak vízét vezették be a malomkerékhez és persze kalandosan végig lehet menni a sötétben.

2016. májusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2016. május 8. - 1 látogató hasznosnak vélte
Családi kirándulást tettünk Püspükszentlászlón, ahol megtekintettük a nemrég átadott, gyönyörűen felújított kastélyt,templomot és arborétumot. Hazafelé szerettünk volna valahol ebédelni,megpihenni, ezért betértünk a hosszúhetényi Almalomb-ba. Barátainktól,ismerőseinktől már sok szépet és jót hallottunk az alig egy éve megnyílt helyről,de most végre személyesen is kipróbálhattuk.
Válasz az értékelésre - 2016. május 19.
Nagyon köszönjük az elismerő és kedves szavakat, sok szeretettel látjuk Önöket vissza!
Csaplár Judit, üzletvezető

Legnépszerűbb csomagok Hosszúhetényben és környékén
Hotel Xavin
Harkány
3 nap/2 éjszaka 19.525,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, masszázzsal, wellness-részleg használattal, fürdőbelépővel, parkolással, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.08.07. - 2020.12.21.
Gálosfa Vendégház
Gálosfa
2 nap/1 éjszaka 12.500,- Ft/fő/éj ártól: reggelis ellátással
2020.11.05. - 2020.12.29.
Tókert Fogadó
Nagymányok
4 nap/3 éjszaka 11.500,- Ft/fő/éj ártól: félpanziós ellátással, wellness-részleg használattal, szilveszteri ünnepi vacsorával, szilveszter éjjel tűzijátékkal, pezsgővel, Wi-Fi internet elérhetőséggel
2020.12.29. - 2021.01.02.
Andrea & Mónika Vendégház
Harkány
2020.11.28. - 2021.11.29.

Szállodák Hosszúhetény környékén
Ametiszt Hotel Hosszúhetény
Termál Apartmanok & Kemping Harkány Hosszúhetény
A Pécstől alig 25 kilométerre, a Villányi-hegység lábánál fekvő Harkány fő...
Dráva Hotel Thermal Resort Hosszúhetény
A Dráva Hotel Thermal Resort Harkányban, a Villányi-hegység lábánál fekvő mediterrán klímájú...
Szilveszter Harkányban (min. 4 éj)
Ősszel is vár a Dráva Hotel (min. 2 éj)
LoveBOX (min. 2 éj)

Almalomb Kulináris Kitérő & Találkozóhely HosszúhetényX