Jászkun Redemptio emlékharangja Karcag

Szobor
Jászkun Redemptio emlékharangja Karcag
Jászkun Redemptio emlékharangja KarcagJászkun Redemptio emlékharangja Karcag

Jászkun Redemptio emlékharangja Karcag bemutatkozása

Az 1300-as és 1400-as években Magyarországra érkező jászok és kunok lényeges kiváltságokat kaptak az akkori uralkodótól. A rendkívüli jogokért cserébe azonban kötelesek voltak hadba állni háború idején és nekik kellett biztosítaniuk a nádor fizetését is.

Hotel Kumánia Kisújszállás - Őszi kikapcsolódás
Hotel Hőforrás Hajdúszoboszló

Jászkun Redemptio emlékharangja Karcag vélemények

2082
Átlagos 2023. március 3.egyedül járt itt
Már sokadszor figyelmeztetnek minket az emlékműveink, hogy nem úgy van ám az! Itt megint a jászok-kunok (nem magyarok) sorsáról van elsősorban szó, tulajdonképpen ők is eltűntek a térképről a török hódoltság ideje alatt. Amikor a nyugateurópai seregek kiverték az Oszmán Birodalmat innen, nem tudom, kinek adták volna oda ezt a földet, mert magyarok, kunok,, jászok, azok nem voltak.
Jászkun Redemptio emlékharangja Karcag - Külső képJászkun Redemptio emlékharangja Karcag - EgyébJászkun Redemptio emlékharangja Karcag - Külső kép