Návay Lajos szobra Makó

Návay Lajos szobra Makó
Návay Lajos szobra MakóNávay Lajos szobra Makó
Návay Lajos szobra MakóNávay Lajos szobra Makó

Návay Lajos szobra Makó bemutatkozása

Návay Lajos alakját 2016. október 28-án emelték fel a Széchenyi téren. Kiss Jenő Ferenc, Győrfi Lajos, valamint Szentgyörgyi István alkotása. Érdekesség, hogy 1935. szeptember 22-én már emeltek egy szobrot Návaynak, de csak 1945-ig állt az alispán szobra.

Allium Apartman Makó - Napi árak
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom - Kedvezményes ár félpanzióval
Kedvezményes ár félpanzióval
Colosseum Wellness Hotel Mórahalom

Návay Lajos szobra Makó vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 708 városban járt márFelfedező - 2286 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44099 feltöltött kép
Érdekes 2024. február 19.egyedül járt itt
Ezen a vidéken sok emlék kötődik hozzá, mondhatnánk, nagy kultusza van Návay Lajosnak. Lehet, hogy az ország más területein ismeretlen a neve. Nos, innen nem messze, Földeákon született helyi földbirtokos, aki többek között báró Eötvös József unokája volt, jelentős volt az országos politikában is, az utolsó magyar király szerette volna felkérni miniszterelnöknek, de nem fogadta el, később belügyminiszter lett - volna -, de ezt a kormányt meg a történelem sodorta el.
Návay Lajos szobra Makó - Külső képNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - EgyébNávay Lajos szobra Makó - Külső képNávay Lajos szobra Makó - Egyéb