ZigZag: Mátrai degesz - Kóborló Vendéglő Mátrafüred

4. helyezett a 14 mátrafüredi étterem közül

Mátrai degesz

2020. augusztusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2020. augusztus 27. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Hagyományos, régi vágású étterem Mátrafüred csendes, a főúttól távolabb eső területén, az Üdülősoron. A családi vállalkozásban az emeleten panzió működik, míg a földszinten található az étterem 2 helyiségben, valamint egy fedett teraszon további asztalokkal. Az udvaron a gyerekek részére többféle játék, mászóka csúszdával, kosárhinta, játszóházikó került kialakításra, ezért kifejezetten ajánlható az étterem kisebb gyerekes családok számára is.
A nem túl terjengős, de megfelelő hosszúságú étlapon többségében jól ismert, magyaros és nemzetközi ételek szerepelnek, a főételek állatfajonként csoportosítva. Kínálnak néhány vad- és halételt, a vegetáriánus fogások kimerülnek a rántott sajt és rántott gomba kombóban. 2 és 4 személyes vegyestálakat is készítenek, amelyek a vendégek körében kifejezetten népszerűnek tűntek, többen is ezeket rendelték. Hatalmas adagokat készítenek, de lehet kérni kisadagot 70%-os áron. Az árfekvés kedvező, a húsos főételek körettel együtt 2200-2500 Ft környékén tendálnak.
Ettünk brokkolis-fetasajtos csirkejavát bundában rizzsel, illetve jércesaslikot strak burgonyával, paradicsom salátával. Igen kiadós, laktató adagok, megfelelő fűszerezés. A csirkehús kissé ki volt szárítva, illetve a paradicsom túlságosan puha volt, nem ress.
Az ételek elég gyorsan elkészültek, pedig szinte teltház volt.
Maradékot készségesen elcsomagolták a részünkre, csomagolási díjat nem számoltak fel.
Italkínálat kommersz, de nem túlárazott.
A leggyengébb láncszem a mosdó volt, ami mind tisztaságában, mind küllemében igencsak lelombozó állapotú volt, emiatt kellett a tisztaságot lepontoznom, egyebekben az étterem vendégtere tiszta és kulturált volt.
Személyzet profi és udvarias, de túlterheltnek tűntek.
Bankkártyával és SZÉP kártyával is lehet fizetni, kötelező szervizdíj nincs.
Vállalnak házhoz szállítást is a környéken, de egy szűkített, viszont az éttermi árakhoz képest olcsóbb étlapról (2000 Ft alatti főétel árak, körettel együtt!).

Ételek / Italok:

Kóborló Vendéglő Mátrafüred
3232 Mátrafüred
Üdülősor út 59/A

2020. szeptember 6.
Még mindig Mátrafüreden vagyunk. Ebédidőben ennénk valamit,de a 4 évszakban és a Benevárban látott tömegnyomorhoz nincs kedvünk. Ezért itt foglalunk asztalt 14,00 -ra,miután kiderül hogy 100 méterre van a hoteltől. Asztalunk vár,szép kerek,és viszonylag messze van a születésnapot ünneplő zajos...