városi Templom közül
Templom
Nepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd
Nepomuki Szent János-kápolna MecseknádasdNepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd

Nepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd bemutatkozása

Mecseknádasdon a 6-os főút mellett található a kápolna, mely jellegzetes példája a korban gyakori útmenti barokk emlékkápolnának, Strasskapelle-nek, a típusnak egy egyszerű, letisztult változata. Korábban többször felújították a hívek és persze ilyenkor kisebb-nagyobb mértékben megváltoztatták.

Tókert Fogadó Nagymányok - Ajándék éjszaka 6=7
Thermal Panzió Igal - Igali lazítás fürdőbelépővel
Igali lazítás fürdőbelépővel
Thermal Panzió Igal

Nepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 706 városban járt márFelfedező - 2284 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 44076 feltöltött kép
Átlagos 2022. november 3.a párjával járt itt
Alaposan kifigyeltem, hogy Adelaide már lefülelte ezt a helyet és fejben is tartottam. Így, amikor legurultunk a romtemplomtól meg a kilátótól, átjöttünk ide és nepomuki Szent János előtt parkoltunk tovább. De ha már ott van az ember, csak benéz. . . nos, hát látni, tényleg. Ott áll bent teljes ornátusban, karján a kereszttel.
Nepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd - EgyébNepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd - Külső képNepomuki Szent János-kápolna Mecseknádasd - Külső kép
Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 49 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Átlagos 2022. szeptember 20.a párjával járt itt
Valószínűleg nem tesz jót a kápolnának, hogy a 6-os főút mellett áll egy forgalmas kereszteződésben. Többször simán elmentünk mellette, most utoljára nem. Hát, ahogy olvastam, 20 éve volt a legutolsó tatarozása, azóta bőven megérett egy újra.