Őt azért külön

Kis Jankó Bori mellszobra MezőkövesdKis Jankó Bori mellszobra Mezőkövesd a térképen

Kihagyhatatlan 2023. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 26.
A Matyó Múzeum előtt áll a táj népművészete ikonikus alakjának a szobra. Méltán. Kis Jankó Bori 1876-ban született Mezőkövesden és meghalt 1954-ben, 77 esztendős korában Mezőkövesden. Túlélt két világháborút és változatlanul élt és alkotott, majd meghalt ugyanabban a házban, ahol született. Íróasszony volt, ő alkotta meg azokat a virágmintákat, rózsákat, el is nevezte, melyekből ma is ez a hagyomány él. Nyilván nem ismerhettem személyesen, mégis azt kell mondanom, hogy ez a szobor nagyon jó, pont egy ilyen asszonyt képzeltem el pont erre a küldetésre. Tiszteletreméltó az emléke.
Kis Jankó Bori mellszobra Mezőkövesd - EgyébKis Jankó Bori mellszobra Mezőkövesd - EgyébKis Jankó Bori mellszobra Mezőkövesd - EgyébKis Jankó Bori mellszobra Mezőkövesd - Egyéb
Fenyő Panzió Mezőkövesd - Napi árak
Fenyő Panzió Mezőkövesd