Matyó menyecske Mezőkövesd

Matyó menyecske Mezőkövesd
Matyó menyecske MezőkövesdMatyó menyecske Mezőkövesd
Matyó menyecske MezőkövesdMatyó menyecske Mezőkövesd

Matyó menyecske Mezőkövesd bemutatkozása

A matyó hímzés közel 200 éves múlttal rendelkezik. A Matyó menyecske nevezetű szobor körülbelül 50 centiméteres és egy széken ülő, jellegzetes matyóföldi népviseletbe öltözött hölgyet ábrázol, aki a kezében hímzést tart. Mezőkövesdet másnéven "Matyóföld városa"-ként ismerik.

Fenyő Panzió Mezőkövesd - Napi árak
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Matyó menyecske Mezőkövesd vélemények

2082
Érdekes 2023. augusztus 20.egyedül járt itt
Ott ül 50-70 méterre a körforgalomtól és hímez. Nem is tudom, talán ez volt az egyetlen öröme. Ha férjhez ment, rászakadt minden, sorban szülte a gyerekeket és minden munkát elvégzett a ház körül. Soha nem volt szabadságon, soha nem volt nyaralni. Az életében az esemény talán a mise volt, a tánc valami lakodalomban, vagy az éneklés fosztás közben.
Matyó menyecske Mezőkövesd - Külső képMatyó menyecske Mezőkövesd - EgyébMatyó menyecske Mezőkövesd - EgyébMatyó menyecske Mezőkövesd - Külső képMatyó menyecske Mezőkövesd - Külső képMatyó menyecske Mezőkövesd - Külső kép
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 6 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.