Eredeti, de van mit javítani

Aranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince MiskolcAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc a térképen

2017. márciusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2017. április 2.
Igazi meglepetés a hely! Miskolcon, az avasi pince-oldalon, saját pincével rendelkező étterem, amely remekül kihasználja a hely adottságait: a pincében Magyarország borvidékeiről kapunk képet szakavatott vezetéssel, és a borokat meg is kóstolhatjuk. Ahogy haladunk kintről befelé a pincében, a borlovagrendek bemutatója után látjuk meg a nemespenésszel borított járatokban az egyes borvidékek kínálatát.
Az étterem kialakítása passzol a diósgyőri vár Nagy Lajos korának történelmi időszakához, nagyon hangulatos. Ehhez passzol a személyzet ruházata is.
Mivel a torkos csütörtökön voltunk itt, a látványpincéhez kapcsolódó idegenvezetés is része volt a programnak.
Amit ettünk:
Süllő sütve, kovásszal savanyított kerti zöldségekkel friss kaporral, tárkonnyal, mézes balzsamecettel: könnyű az ízlésünknek megfelelő fogás, pikáns zöldségköret. Ami meghökkentő volt: a hal mintha előzőleg főtt volna, aztán sütve. Sajnos jellegtelen, semmi karakteres íz, pedig a zöldségekhez igazán kellett volna.
Nedves pácban érlelt szöges marha bélszín paprika kavalkáddal, héjas sült burgonyával: az ízlésemnek megfelelő kiegyensúlyozott fűszerezés, közepesen átsütött hús - igaz meg sem kérdezték, hogyan szeretném -, összességében jól esett.
Desszert: túrógombóc mandulás morzsában gyümölcs öntettel. Jó összeállítás, nem a megszokott ízek - tetszett.

Ami viszont nem tetszett:
- kihozták a főételeket, és nem kaptunk evőeszközöket - külön kellett szólni. Na, ilyen hibával sem találkoztam még!
- hideg tányérok! Az előmelegítés nagyon fontos - majdnem az élvezhetetlenségig lehűtötte a fogásokat. Ez mindegyikre igaz volt.

Tehát a fogások minősége rendben, de a tálalás kifejezetten gyenge - nem is értem, alapdolgok ezek... Ezek az elemi hibák azért is érdekesek, mert a többi véleményíró csupa jót írt erről a helyről. Biztos rossz napja volt a személyzetnek :)

Mindenesetre egyszer még visszatérek, megér egy újabb fordulót!
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Kiváló
Aranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - BelsőAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - BelsőAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - Étel/italAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - Étel/italAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - Étel/italAranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince Miskolc - Étel/ital

Aranykorona Történelmi Hotel-Étterem & Látványpince további értékelései

2017.11.02családjával
Nyáron volt az esküvőnk az Aranykorona Étteremben. Maximálisan megvoltunk elégedve mindennel. Nagyon jó volt a hangulat, a csapat szuper, az ételek finomak és bőségesek, a hely csodás, és a történelmi berendezés külön tetszett. A vendégek és mi is jól éreztük magunkat. A Kisavas alján nemvolt...
2016.05.17a párjával
Nagyon régóta szerettük volna már ellátogatni ebbe az étterembe, amelyhez a második évfordulónk megünneplése remek alkalomnak bizonyult. Mindketten őszibarack krémlevest választottunk, majd főételként párom barbecue oldalast választott steak burgonyával, én pedig tüzes marhapörköltet túrós...
2015.08.23családjával
Esküvőt követő vacsora és mulatozás helyszínéül választotta ezt az éttermet a pár, akinek az esküvőjére hivatalosak voltunk. A belvárosban, de mégis csendes kis utcában helyezkedik el az épület. A borpincében lett megterítve, ami tekintve a vendégek kevés számát, tágas és kényelmes volt. Az...
Premier Hotel Miskolc - Reggelis ajánlat
Reggelis ajánlat