ZigZag: Csülköt mindenkinek - Csülök Csárda Miskolc

55. helyezett a 152 miskolci étterem közül

Csülköt mindenkinek

2019. márciusban, barátokkal járt itt
Értékelt: 2019. március 10. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
A Csülök Csárda Miskolc külvárosias részén, a Miskolci Egyetem felé vezető főút mellett található, évek óta népszerű. Saját parkolók az étterem előtt. Az étterem épülete egyszerű, egyszintes fedett teraszos, hosszú faház. Az étlap újság formájú. Az árak barátságosak, az adagok hatalmasak. Házias, magyaros, fűszeres ételeket készítenek, specialitásuk a csülök, vagy tucatnyi különféle csülkös étel közül lehet választani (3000 Ft körül), ezek közül a sült hagymás csülök a közönség-kedvenc. A leveseik kifejezetten ütősek. A forró fazék csárda módra vaslábosban érkezett, töméntelen mennyiségű eperlevél tészta, csirkehús, leveszöldség, házi májas teszi igazán tartalmassá (1200 Ft).
A desszertek is kiadósak, barátfülét, azaz derelyét kértem szilvalekvárral. Házi szatmári szilvalekvár, szintén házi a tészta is. A kiszolgálás visszafogott, de célorientált.
Telt ház volt, sok asztalfoglalással, de a váratlanul "beesőket" is ügyesen leültették.
Csak készpénzzel lehetett fizetni.
Itt az az elsődleges cél, hogy a nagyevők is jóllakjanak, és ragaszodnak a tradicionális fogásokhoz. Inkább az idősebb korosztály körében kedvelt.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás:
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

3508 Miskolc
Futó utca 26/A

2019. június 24.
Egy vasárnapi ebéd amit itt eltöltöttünk. Ismét csak jót tudok írni. Kiváló hangulat,kiszolgálás, finom ételek. Köszönjük szépen!

2019. február 1.
Sajnos itt a vendég feleslege, mert nem nagyon éreztem ez az étterem várja a vendégeket. Magunk vettük le a téli kabátokat! Várakozás után megjött a pincérnő aki sietősen hozta a megrendelt italokat. A főétel az már egy másik kategória. Az étterem "zászlós hajója" sült csülök erdélyi módra. A...

2018. október 13.
Már többször elhaladtunk Miskolcon ez előtt a főút mellett álló csárda mellett. Kivülről nem nagy látványosság. Belépve a kerthelyiségük nagyon kellemes látványt nyújtott. Ki is probáltuk. Meglepetés, hogy nagyon sok vendég volt. Kiváncsian vártuk az ételeket, melynek többsége furcsa fantázia...