Gemenci Erdei Vasút Pörböly

Gemenci Erdei Vasút Pörböly
Gemenci Erdei Vasút PörbölyGemenci Erdei Vasút Pörböly
Gemenci Erdei Vasút PörbölyGemenci Erdei Vasút Pörböly

Gemenci Erdei Vasút Pörböly bemutatkozása

A Gemenci Erdei Vasút különlegessége, hogy a Duna-Dráva Nemzeti Parkhoz tartozó gemenci ártéri erdőn halad át, Pörbölytől egészen a Sió csatornáig. A 32 kilométeren át közlekedő vasút egész évben menetrend szerint látogatható. A jelenlegi gemenci vasút több, egymástól korábban független vasúti pálya összekötésével alakult ki 1966-ban.

Duna Wellness Hotel Baja - Napi árak reggelis ellátással
Ambient Hotel Sikonda
Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár
Fried Kastély Hotel Simontornya

Gemenci Erdei Vasút Pörböly vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1056 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. június 27.barátokkal járt itt
Még sosem voltunk a Gemenci erdőben, így nagy várakozással készültünk a kisvasutas kirándulásra. A Gemenci Állami Erdei Vasút, népszerű, köznapi nevén: a Gemenci kisvasút ilyenkor nyáron hétvégente és ünnepnapokon naponta hat vonatpárral közlekedik, ezekből három-három füstös, gőzmozdonnyal vontatott nosztalgia szerelvény.
Gemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - EgyébGemenci Erdei Vasút Pörböly - Egyéb