Majordomus: Étterem teszt 163.- házikoszt - Aranyosidomb Udvarház Poroszló

3. helyezett a 7 poroszlói étterem közül

Étterem teszt 163.- házikoszt

2017. októberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2017. október 1. - 1 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Tisza tavi túránkon -Öko centrum után - enni is kellene valamit,ezért megkérdezzük az ittjartam.hu olvasóit,pontosabban iróit,a helyi éttermekről. A vélemények alapján a bronzérmest választjuk.

A Fő utcán lehet parkolni,később derűl ki,hogy az udvaron is. A leégett Öreg Pákász vendéglővel szemben van az Udvarház.

A szlogen alapján minden alapanyag a saját gazdaságból származik. Lássuk mi jut el az asztalig. Érkezés 13.05 perc.
Kapunk étlapot és innivalót is,kitűnően hűtve,ez nem mindegy a múltheti tapasztalatok alapján.
Levest és főételt kérünk,közben szétnézünk. Régi parasztház elé épült a főépület. A telek hátsó részében parkoló is van. Régi eszközök is láthatóak itt. Az étlap nem regény,mind a 3 oldal látható a fotókon . Ide ez elég is.
A leves 16 perc alatt megérkezik,a rendeléstől számitva. Az erős paprikát közben elfelejtette. Hátul ülünk a,téliesitett teraszon. Mint egy fóliasátor. Megvéd az esőtől de nagyon zajos ha 3 gyerek visong a szomszéd asztalnál,mint most is. Zajszint: 54 decibelt mérünk.

A leves kitünő,kis lábosban érkezik,az adag 6 deci! Tartalmas,kis darab hús is van benne,izre nagyon finom. Mindössze 1,100 ft. Főétel: óriás rántott szelet. Korrekt adag,igaz máshol is 15 dkg húst adnak általában 2 szeletet. Csemege uborka nincs,nem tud hozni.Végre egy hely,ahol nem kell szidni a köreteket. A krumpli nem Metro zacskós,rendesen meg van sütve,a rizs köret nem tapad össze.
A hús jól átsült,finom,nincs összeégetve. Bár 2,500 ft-ért? ! A halászlé is kitűnő. ,,vizitúra fatányáron,, korrekt adag.
Desszertet nem kérünk,kávét viszont igen. Két tejszinhabis kávé hekyett kapunk egyet,és egy másik kávét tejszinnel.
Számla jön,12.505 ft. Tartalmaz 10 % szervizdijat. Távozunk 14.33-kor. Étkezési idő 88 perc.
Összegzés:
Hát jót ebédeltünk, az tény. Az ételek finomak,a konyha fürge,1,5 óra alatt meg lehet ebédelni. A személyzetet csak felszolgálónak lehet titulálni,másra nincs ideje,ráadásul feledékeny. A berendezés hangulatos,az ár értékarány viszont magas. 2,500 ft sok egy főételért egy vidéki faluban.
Borravalót nem adunk,mivel 3 kávét számoltak fel kettőnknek,a szervizdijjal egyűtt ez elég.

Minősités: ajánlott,
finomak az ételek
Értékelés: 8/10 pont

Étterembe enni járunk,a jó minősitést ezért megérdemli.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Átlagos
Hangulat: Átlagos

Szeretnéd követni Majordomus felhasználót?    Igen

Aranyosidomb Udvarház Poroszló
3388 Poroszló
Fő út 24.

2018. április 22.
Ha a Tisza-tónál időzünk, akár pár órát, akár pár napot, mi csak itt ebédelünk! Mert hangulatos a hely, és mert nagyszerűen főznek, és olyan ételeket kínálnak, amelyek többsége saját kreáció, nem az unalomig ismert éttermi menü. Most négy napot voltunk ott, és mindig náluk ebédeltünk finomakat!...

2017. október 27.
Októberben volt szerencsénk kipróbálni a párommal az éttermet. Az étterem Poroszló főutcáján van. Hangulatos, nem az a szokványos éttermi hangulata van, inkább családias. A belső részben az asztalok számomra kicsit zsúfoltan vannak, de mivel egyedül voltunk így nem okozott gondot. A tisztaság...

2017. augusztus 11.
Különleges házias ételek. Én sült csirkemellet választottam, ami saját gazdaságukból származik. Kiderült, hogy a húsok és zöldségek is saját gazdaságból vannak. A sajtot is maguk készítik. Igazi tanyasi ételek, és nagyon ízletesek. Ha megint arra járunk, biztos hogy betérünk. Ajánlom Mindenkinek,...