Ecséri templomrom Révfülöp

Ecséri templomrom Révfülöp
Ecséri templomrom RévfülöpEcséri templomrom Révfülöp
Ecséri templomrom RévfülöpEcséri templomrom Révfülöp

Ecséri templomrom Révfülöp bemutatkozása

Révfülöp két templomrommal is büszkélkedhet; ezek közül az ecséri egy XII. században épült falusi templom maradványa Kővágóörsön, mely szabadon látogatható egész évben. A fénykorában impozáns vallási szentély a török hódoltság alatt majdnem teljesen megsemmisült, az elnéptelenedett falu lakói a romokat széthordták.

Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással
2024.10.06-ig
Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp

Ecséri templomrom Révfülöp vélemények

2082
Kihagyhatatlan 2022. július 21.a párjával járt itt
Bevallom, ez számomra is meglepetés volt. . . ezer éve erre járok, Révfülöp, Kővágóörs, el is mentem itt számtalanszor, de ezt nem tudtam bejegyezni magamba. Mindig a fülöpi templomrom volt a fejemben, azt látni mindig a vonatból az állomás mellett, autóval is elmentem oda jópárszor, de hogy itt is van egy, és sokkal nagyobb, lenyűgözőbb, eldugva a kanyar mögött, ez még nem volt meg.
Ecséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső képEcséri templomrom Révfülöp - Külső kép
2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. április 24.a párjával járt itt
Révfülöp határában található e rom. A központból a sárga jelzést kell követni Kővágóörs felé. Az útról is látható és tündököl a tájban. 1082-ben már falu állt ezen a helyen, temploma a XII. században épült, mely sajnos a török időkben elpusztult. 1962-63-ban végeztek feltárásokat és restaurálták, ezt láthatjuk napjainkban is.