Fülöpi templomrom Révfülöp

Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp

Fülöpi templomrom Révfülöp vélemények

2082
Érdekes 2022. április 27.egyedül járt itt
Milyen különös. . . most, hogy itt felszínre került, azt hittem, hogy már vagy ötször értékeltem, miután azért évente elrándulok ide. Itt vezet le az út, ha autóval lemennék a parti büfékhez. Régen meg hát a vonatból kikönyökölve Révfülöp megálló előtt ez volt a kötelező látvány a sínek mellett.
Fülöpi templomrom Révfülöp - Külső képFülöpi templomrom Révfülöp - Külső képFülöpi templomrom Révfülöp - BelsőFülöpi templomrom Révfülöp - Külső képFülöpi templomrom Révfülöp - Külső képFülöpi templomrom Révfülöp - BelsőFülöpi templomrom Révfülöp - BelsőFülöpi templomrom Révfülöp - BelsőFülöpi templomrom Révfülöp - EgyébFülöpi templomrom Révfülöp - Külső kép
2088
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2088 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2022. április 27.a párjával járt itt
A vasútállomás és a Balaton közti területen található ez a rom. Révfülöp ősi átkelőhely volt, már 1211-ben oklevélben említették. A templom hajójának falai a diadalívvel és az oromfallal együtt csaknem teljesen fenmaradt. Kapu is felfedezhető a tájra jellemző vörös homokkőből.