Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján

Így is ismerheted: Bányamúzeum
városi Múzeum közül
Múzeum
Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján
Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye SalgótarjánDornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján

Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján bemutatkozása

2000. december 1-én nyílt meg a kibővített új külszíni géppark a bányamúzeum udvari részén kialakított mesterséges Szt. Borbála táróval. 2001. év bányásznapján került átadásra egy 1:6-os kicsinyítésű aknatorony az ipari skanzen területén. Nyitva tartás:IV. 1-IX. 30. : K-V 9-15X. 1-III. 31.

Hotel Narád Park Mátraszentimre - Senior pihenés
Senior pihenés
2025.04.01-ig
Hotel Narád Park Mátraszentimre
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - Pünkösd
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza

Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 127 városban járt márFelfedező - 48 helyen első értékelőNépszerű író - 46 hasznos szavazat7 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1689 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2020. november 3.barátokkal járt itt
Egy több napos Nógrádi utazás alkalmából mentünk el a Bányamúzeumba. A kültéri tárgyak megtekintése után indultunk le tárnába idegenvezetővel. A bejáratnál védősisakot kellett felvenni, minek okát hamar megértettük. Alacsonyak a folyosók. Nagyon érdekes bemutatás volt. Milyen nehéz volt ez a munka és milyen körülmények között. Mindenkinek meg kellene nézni. Tanulhat belőle.
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 19 városban járt márFelfedező - 14 helyen első értékelőNépszerű író - 49 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 289 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2018. július 18.csoporttal járt itt
Előre bejelentkeztünk, nagyobb csoporttal mentünk. Mindannyian kaptunk védősisakot, biztonsági okokból. Mielőtt lementünk, már az akna bejáratánál rengeteg információt kaptunk. Ahogy mentünk lefelé, egyre hűvösebb, és izgalmasabb világ tárult elénk. Lent élethű viaszbábúk, mintha munka közben látnánk a bányászokat.
Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján - Dornyay Béla Múzeum Bányászati Kiállítóhelye Salgótarján -
Kihagyhatatlan 2017. október 15.gyerekekkel járt itt
Jó egy éve jártunk itt a bányászati múzeumban, akkor szívünkbe zártuk a helyet. Csodáltuk azt a lelkesedést ahogy bemutatták nekünk ezt a rideg földalatti világot, a szénporos- verítékes bányászmunkát, az egész bányarendszer mérnöki zsenialitását és megtudtuk, hogy még több száz évre elegendő szén rejtőzik a lábunk alatt.