Barát és Apáca sziklák Sirok

Barát és Apáca sziklák Sirok
Barát és Apáca sziklák SirokBarát és Apáca sziklák Sirok
Barát és Apáca sziklák SirokBarát és Apáca sziklák Sirok

Barát és Apáca sziklák Sirok bemutatkozása

A Siroki vár tetejéről láthatóak a Barát és Apáca különleges sziklaalakzatok, melyek vulkáni működés közben a kráterből kiszóródott riolittufából keletkeztek. A köznyelv által használt név a természet évezredes munkája nyomán kialakult formájukra utal. A nép elmesélés szerint a két szikla az egymást szerető,  a kővé vált barát és apáca.

Halháza Vendégház Sirok - Szállás önellátással
Hunguest Saliris Egerszalók

Barát és Apáca sziklák Sirok vélemények

2076
Kihagyhatatlan 2022. október 23.a párjával járt itt
A siroki várból lejövet, pontosabban a várral szembeni hegyen van ez a mesebeli képződmény. A felfelé vezető út kettéágazik, és balra vár, jobbra a mészkőcsodák. Nem túl nagy emelkedő, viszonylag kényelmesen elérhető, de szerintem páratlan, kihagyhatatlan.
Barát és Apáca sziklák Sirok - Külső képBarát és Apáca sziklák Sirok - Külső képBarát és Apáca sziklák Sirok - Külső képBarát és Apáca sziklák Sirok - Külső képBarát és Apáca sziklák Sirok - Külső képBarát és Apáca sziklák Sirok - Külső kép