Süti végszóra

El Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza SopronEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron a térképen

2023. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 16.
Az El Gustonak Sopronban a Belvárosban, a Várkerületnél van egy másik, régebben működő egységük, bisztró és kávézó, mi ott még bent nem jártunk, viszont amit itt tapasztaltunk a 2. egységüknél a Sopron Plázában, az alapján oda is szívesen elmennénk kipróbálni.
A bejáraton belépve bal kézről egyből meg is láttuk az El Gustót. Itt is hasonló a profil, kávézó és bisztró, talán itt nincs heti menü, legalábbis kiírva nem láttam. Kezdve a reggeli ételektől, vannak saláták, hamburgerek, 3-4 leves, tortilla, pizza. Mivel mi már túlvoltunk az ebéden, így leginkább desszertre vágytunk, amit a folyosóra telepített látványpultból sikeresen be is szereztük.
A sütik elég nagy méretűek, frissek, finomak voltak, de én egy kicsit drágának találtam őket. Pl. a krémesek 850-990 Ft között, vagy a rétesek 700 Ft-ért.
A sütik egy része biztosan a Szamos Cukrászattól érkezett, mert felismertem (Linzer, Sacher torta, gesztenyeszív), de mindenben nem vagyok biztos. A krémesek talán helyi Gusto-szülemények voltak.
A málnás kardinális (1190 Ft) igazán finom, könnyű volt, a tésztája és a krémje is. A rétesek sem okoztak csalódást. Összességében ajánlom. Korrekt hely.
El Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - Külső képEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - Étlap/itallapEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - BelsőEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - Étel/italEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - Étel/italEl Gusto Cafe & Bistro - Sopron Plaza Sopron - Étel/ital
Civitas Hotel Sopron - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel