ZigZag: Felhőszakadás sütivel - Harrer Cukrászda Sopron

14. helyezett a 91 soproni étterem közül

Felhőszakadás sütivel

2016. szeptemberben, a párjával járt itt
Értékelt: 2016. október 2. - 2 látogató hasznosnak vélte az értékelést
Hatalmas felhőszakadás közepette futottunk be a Harrer belvárosi cukrászdájába, amely a Várkerület egyik belső udvarában található. 2 hölgy szolgálta ki a vendégeket, akik érkezésünkkor a kapuban várták a vendégeket. Szabadkozva mondták, olyan sokan jártak ma náluk, hogy a süteményes pultjukat teljesen lefosztották. Azért így is akadt miből választani, bár a legtöbb süteményből csak 2-3 darab volt már. A süteményeken, tortaszeleteken kívül grammra kimért csokoládé bonbonokat is lehet kapni, ezek is nagyon finomak. Fagylaltból 8 féle ízt tartottak, köztük kedvencemet, a mangót.
A desszertpultból egy csokoládélappal borított málnás tortaszeletet választottam, amelynek az a különlegessége, hogy a belseje folyékony (ha jól emlékszem, teljesen más ízvilágban, de az egyik évi kajszibarackos országtortának is hasonló volt a koncepciója).
A finom kávé mellé szív alakú kekszet szervíroznak.
A cukrászda dekorációjának különlegessége, hogy a tartóoszlopok úgy lettek csokoládébarna színnel megfestve, mintha éppen lefolyna róluk a csokikrém.
A másik, nagy Harrerrel összehasonlítva a kiszolgálás minősége, kedvessége között ég és föld a különbség a belvárosi javára.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:
Ár / érték arány: Átlagos

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

9400 Sopron
Várkerület 73.

2019. június 8.
Bevallom őszintén, arra számítottam, hogy a Harrerben, mely egység fontosnak tartja (tartotta? – idén nem voltam kint, tavaly nem tudom eljöttek-e, de több ízben találkoztam velük a rendezvényen), hogy jelen legyen a Budai Gourmet fesztiválon, új hullámos desszertcsodák várnak. Hát nem....

2019. február 23.
Eredetileg a csokolàdéműhelyt terveztük megnézni a honlap alapjàn, de ez csak szervezetten látogatható. A cukràszda mellől tàvolabbról làtni lehet a cukràszok munkàjàt, meg tudtuk mutatni a gyerekeknek - a cukràszok kedvesek voltak. Nagyon sokféle...