Szarvasi mocsárciprusok Szarvas

Szarvasi mocsárciprusok Szarvas
Szarvasi mocsárciprusok SzarvasSzarvasi mocsárciprusok Szarvas
Szarvasi mocsárciprusok SzarvasSzarvasi mocsárciprusok Szarvas

Szarvasi mocsárciprusok Szarvas bemutatkozása

A Taxodium a ciprusfélék családjába tartozó, rendkívűl árvíz toleráns, tűlevelű növény. Eredetileg Észak-Amerika déli részén volt őshonos, átlagos magassága 30-40 méter, törzsének átmérője 2-3 méter. Magyarországon Szarvas mellett még Hévízen és Vácrátóton található mocsárciprus állomány.

Lelkesház Szarvas - Három éjszakás pihenés
Három éjszakás pihenés
2024.10.02-ig
Lelkesház Szarvas
Hotel Kumánia Kisújszállás - Nem csak a húszéveseké a világ
Nem csak a húszéveseké a világ
2024.05.31-ig
Hotel Kumánia Kisújszállás
Garden Hotel Szolnok - Relax ajánlat
Relax ajánlat
Garden Hotel Szolnok

Szarvasi mocsárciprusok Szarvas vélemények

2055
Kihagyhatatlan 2023. július 22.a párjával járt itt
Az országban nem sok helyen vannak amerikai mocsárciprusok, de azért akadnak máshol is (Hévíz, Vácrátót. . . ), Szarvason meg elég régóta a folyóparthoz hozzátartozó látvány, és látom, ha egy félmondatot írok róla, az másoknak duplán "hasznos" is. Nos, akkor. . . szóval a híd mellett áll a Bolza kastély, előtte a Romulusz és Rémusz szoborral.
Szarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső képSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Külső kép
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 64 városban járt márFelfedező - 86 helyen első értékelőNépszerű író - 22 hasznos szavazat2 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2715 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. május 28. járt itt
Érdemes Szarvason egy sétát tenni az Erzsébet liget Körös parti szakaszán, ahol ezek az óriás fák találhatóak a vízben. Jó volt látni, hogy már kis ciprusok is vannak ültetve.
Szarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - EgyébSzarvasi mocsárciprusok Szarvas - Egyéb