Csúcsétterem, Magyarország egyik legjobbja

Alabárdos Étterem SzegedAlabárdos Étterem Szeged a térképen

Kiváló 2022. januárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. október 31.
Az Alabárdos éttermet hosszú álom után életre keltették a Tiszavirág tulajdonosai. A bejárattól balra eső éttermi részleget teljes egészében felújították, elegáns, trendi, a boltíves beltér dekorációja szolid, bisztrós. Zöld növények, a hátsó falon fekete-fehér városképek berámázva.
Jobbra térve a borozóba jutunk, melynek atmoszférája nem változott, továbbra is nyerstéglás, téglapadlós, a honlap szerkesztői találóan nevezték várpince hangulatúnak. A terem végében a felújításokat túlélt szürke, konyha-tematikájú fémdombormű. Nyáron hangulatos belső teraszt működtetnek.
A jól átgondolt, mívesen megkomponált választékban újragondolt magyar és nemzetközi fogásokat egyaránt találhatunk. Miként világhálós forrásokból megtudható, új konyhafőnökük, Tóth Pál a Kővirágból érkezett.
A kiszolgálás udvarias, szolgálatkész, szívélyes.
A megújult étteremben tavaly augusztusban jártam első ízben. A séfüdvözlet itt nem egy falat, hanem egész kompozíció volt. Egyik tányéron, görög- és sárgadinnyekocka cseppnyi fűszerolajos ízesítéssel, másikon minitöltött káposzta, harmadikon tökmagolajos joghurtos fetakrémen felszolgált nyúlhalkaviár. Mindehhez ropogós, olajban kisütött házi briktésztát adnak. A déli menüből két előételt és egy főételt választottam, amihez az á la carte menüből kértem a desszertet. Első előételem mogyorós, zöld korianderes sült padlizsán volt, amit remekül hőkezeltek, jó arányérzékkel ízesítettek. Ezt követte a kacsamáj meggyel és sültpaprikával. Merész társítás, kiváló megvalósítás. A halfasírt korrekt, a mellé adott kecskesajtkrémes céklafőzelék kiváló. Itt a déli menü nem lebutított, egyszerű fogásokból áll, mint annyi más színvonalas étteremben, a séf délben is megcsillogtatja tudását, kreativitását. A somlói galuska átirat ötletes, tálalása virtuóz, számomra ezzel együtt nem volt teljesen meggyőző, a krémes elemek nem voltak eléggé hangsúlyosak a sokféle roppanós-szivacsos mellett. De ennél nagyobb baj ne legyen!
Ezek után idén januárban végigettem a minuciózusan kidolgozott degusztációs menüt, életem egyik legjobb gasztronómiai élménye volt. Az amuse bouche-ként felszolgált séfüdvözletek kidolgozottsága Michelin csillagos minden túlzás nélkül. De minden fogás kiváló volt.
A fotókat a januárban készítettek közül válogattam.
Az Alabárdos az ország egyik legjobb étterme, ehhez kétség nem fér.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Alabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - EgyébAlabárdos Étterem Szeged - BelsőAlabárdos Étterem Szeged - Étel/italAlabárdos Étterem Szeged - Belső

Alabárdos Étterem további értékelései

2022.02.15a párjával
A Tiszavirág séfje ideiglenesen itt tevékenykedik, ô a legjobb!! Még az ebédmen is a remekm volt!
2017.09.17csoporttal
2017 Szept.16-ra szerveztük erre a "Patinás" helyre a 40 éves évfolyam találkozónkat. Az dátumot és az érkezésünk pontos időpontját valamint a menüsort hónapokkal előre leegyeztettük az étterem üzemeltetőjével aki ezeket el is fogadta.A nevezetes napon pontos időben meg is érkeztünk Kb.50...
2017.08.23családjával
2017 aug.20. Gondoltuk, az ünnep alkalmából elköltünk ebben a híres-neves étteremben egy hangulatos ebédet. Az árak láttán kissé elkerekedett a szemünk, de gondoltuk, egyszer megengedhetjük magunknak. Harcsapaprikást rendeltem, amit gyanúsan hamar, kb. 15 perc alatt szervíroztak. Az étel...
Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel