Szerb ízkavalkád

Classic Café Szerb Étterem & Grillkert SzegedClassic Café Szerb Étterem & Grillkert Szeged a térképen

Kiváló 2016. májusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2016. május 4.
A Classic Café-t egy szerb személy ajánlotta nekünk. Azt mondta, hogy ha nem a "nagy tányéron kis semmi"-re vágyunk, hanem nagy adagokra és fűszeres ízekre, akkor ezt a helyet vegyük célba.
Megfogadtuk a tanácsot és az első éhségűző állomás ez az étterem lett.
Az utcáról nézve nem tűnt túl bíztatónak a hely. Pici bejárati ajtó a házak sorában, kicsi cégér. A berendezés stílusa -ahogy a nevében is sejlik- eléggé klasszikus. Sárgás, barna és pirosas színek dominálnak. A sarkokban régi telefon, és antik hatású kis lámpák álldogálnak és egy fa lépcső visz fel a galériára kovácsoltvas korláttal.
Mi itt, a galérián választottunk asztalt, ami jól elkülönült, kicsit "kuckós" hangulata volt.
Barátságos személyzet fogadott, úgyhogy a kezdeti szkepticizmus az étterem megjelenése miatt alább is hagyott; elvégre a tisztaság, az étel és a kiszolgálás a legfontosabb, nem az hogy a mi stílusunknak kedvezzen a berendezés.
Csevapot , és kajmakkal töltött pljeskavicát rendeltünk. Mindkét étel darált borjú és sertéshúsból készült, a kajmak töltelék pedig köpületlen vaj, ami nagyon szaftossá teszi a húst.
Valóban nagy, férfias adagok voltak. A pincér fel is ajánlotta a kisebb változatát a csevapnak, mert lehet, hogy kifog rajtam a normál, de visszautasítottam. Én mindig "tömegelek", nem félek :)
Lepény és sült burgonya is járt hozzá, valamint kétféle mártogatós, így sose volt ugyanaz az íz.
Férfias adag ide vagy oda, nő létünkre mindketten üres tányért adtunk vissza.
Ízesített limonádéval kísértük le a finom ételt, ami nagyon édesre sikeredett, de az összhatáson ez nem rontott nagyot.
Ez valóban egy olyan étterem Szegeden, ahol mennyiség és minőség is van, kedves, gyors kiszolgálással.
Classic Café Szerb Étterem & Grillkert Szeged - Étel/italClassic Café Szerb Étterem & Grillkert Szeged - Belső

Classic Café Szerb Étterem & Grillkert további értékelései

2022.09.08barátokkal
Barátaink házassági évfordulóját ünnepeltük a Classic Café Szerb étteremben. Nagyon hangulatos hely, főleg a kerthelyiség. Kis tó benne aranyhalak . Az ételválaszték nagy és ez elmondható az adagokról is. A személyzet gyors és kedves. Az ízek finomak. Jellegzetes Szerb ételek. Ajánlani tudom...
2022.05.22barátokkal
Szegeden töltöttük a hétvégét baráti társasággal. Figyelembe véve a különböző igényeket, elvárásokat, szempontokat, ezt a szerb éttermet választottuk ki, amely a város központjában található. A szállásunktól is csak pár percnyi sétára esett. Nem is gondoltunk előzetes asztalfoglalásra, pedig ha...
2020.10.27családjával
Mind a kerthelyiség, mind a benti étteremrész nagyon kellemes hangulatú, vendégcsalogató. Az ételek parázson sülnek, frissen készítik, a balkán ízvilágot maximálisan visszaadják, a kiszolgálás első osztályú. Érdemes asztalt foglalni, a várakozás nem hosszú, cserébe ízletes-fűszeres ételeket...
Tisza Hotel Szeged - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel