A fehérvári fine dining

67 Sigma Étterem Székesfehérvár67 Sigma Étterem Székesfehérvár a térképen

Kiváló 2017. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2017. szeptember 20.
Miért 67? A válaszra könnyen rá lehet jönni, a tulajdonos 1967-ben született, de nemcsak ő, hanem több barátja is, akikkel közösen megálmodták és létrehozták ezt a fine dining éttermet Székesfehérvár belvárosában egy szépen felújított régi ház földszintjén. Csendes, macsaköves utca, zöld kapu.
Belépve nekem a hely hangulatáról és belső kialakításáról a budai Arany Kaviár ugrott be, bár ott sokkal több volt az arany. De a 67 is nagyon elegáns, nekem egy kicsit feszélyező, kardot nyelős, nem az a hely, ahol felszabadultan tudnék szórakozni. gyönyörűen megterített asztalok, dizájnos egyedi kárpit a székeken. Az is fokozta ezt a hűvös hatást, hogy szinte teljesen üres volt, csupán egy asztalnál ült egy pár. Este vagy hétvégén gondolom, nagyobb a pörgés, bár a 67 árfekvése egyfajta automatikus szűrőként működik.
Az árak átlag felettiek, fehérvári viszonylatban nyugodtan nevezhetjük drágának is. A levesek és a desszertek 1300-1800 Ft között, előételek, saláták, desszertek 3000 Ft környékén, főételek 3600 Ft-tól majdnem a csillagos égig (a 220 g-os Pérmium USA Omaha Nebraska bélszín steak 14990 Ft-ba került).
Nem tartozom azok közé, akik egy nap 2x is tudnak ebédelni, így itt csak desszertet kértem, az Eszterházy torta-törökméz-diótorta kerációt (1400 Ft). Gyönyörűen megkomponált tányér, ahol minden apró részlet a helyén van. Azt kell mondjam, hogy bár finom és kellemes volt, de nem tartozik életem meghatározó desszertjei közé.
Egyszer azért még szívesen visszatérnék ide végigenni egy ételsort. A pontozásnál számomra az összélmény nem volt 5 csillagos, de úgy gondolom, nem lenne fair lehúzni, mert valóban realitás az 5 pont arra a színvonalra, amit a 67 nyújt.
Hangulat:Átlagos
67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Külső kép67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Külső kép67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Külső kép67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étlap/itallap67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étlap/itallap67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étlap/itallap67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étlap/itallap67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étlap/itallap67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étel/ital67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étel/ital67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Mosdó67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Belső67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Étel/ital67 Sigma Étterem Székesfehérvár - Mosdó

67 Sigma Étterem további értékelései

2022.02.27családjával
Székesfehérvár legjobb éttermének van kikiáltva. Ha arrafelé kirándulunk, mi egy másik helyre szoktunk menni, de mivel (talán a Covid miatt) rég újult meg az étlapja, gondoltuk, kipróbálunk valami mást. Nem bántuk meg, de... Az ételek finomak, udvarias kiszolgálás, gusztusos tálalás. Hányszor...
2016.06.03a párjával
Ma este voltunk itt harmadszor és ismét tökéletes volt az élmény. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
2016.03.19a párjával
Székesfehérvár belvárosának legszebb épületében egy csodálatos étterem. Sok étteremben jártunk de nekem még mindig a 67 a favorit. Emlékszem a mangalica szűz és az uborka saláta ízére. A Sauska pedig fenomenális volt, amit az étel mellé ajánlott a pincér.
Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár