Mi lett a Móri borozóval?

Manír Pub SzékesfehérvárManír Pub Székesfehérvár a térképen

2022. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. július 23.
A rendszerváltás idejében 1990 körül itt még egy kis pinceborozó, bizonyos Móri Borozó működött itt hagyományos boxos, fapados berendezéssel, dohányfüsttel és pinceszeggal, olcsó, de kommersz italokkal. Akkor még az előtte lévő kis teret talán nem is Országzászló térnek hívták, minden esetre mi "virágórás" térnek hívtuk, ugyanis a Fő utca felüli oldalon volt már akkor is a virágóra.
A világ sokat változott a csaknem 30 év alatt, a helyen többféle vendéglátó egység üzemelt kisebb-nagyobb sikerrel, majd idén február végén nyitott meg a Manír, ami nem is annyira pub, sokkal inkább egy modern evilági bisztró.
Hétköznap 2000 Ft-ért kínálnak napi ebédmenüt 2 fogás, 1 féle leves, 2 féle főétel közül lehet választani. Az
á la carte étlapon bisztrós, nemzetközi ételek szerepelnek, a magasabb igényű fizetőképes vendégkört megcélozva; hamburgerek (3300 Ft), kenegetős vegyestál (2950 Ft), de bélszín steak is szerepel (6600-6900 Ft). A téren elég sok asztalos teraszuk üzemel.
Mivel nem sokkal jártunk a késői ebéd után, és igazából csak a régi törzshelyet akartam megmutatni, és kíváncsi voltam, vajon mi lett azóta vele, így csak 1-1 italt ittunk, közben a tulajdonos-üzletvezetővel is elbeszélgettünk. (Jégermeister 850 Ft/ 4 cl).
Szerintem fehérvári viszonylatban egy kicsit drága hely.
Családi, baráti összejövetelekre szoktak itt asztalt foglalni, inkább esti órákban népszerű.
Hangulat:Átlagos
Manír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - EgyébManír Pub Székesfehérvár - Egyéb
Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár