Majdnem szagértő lettem

Marxim Pizzéria SzékesfehérvárMarxim Pizzéria Székesfehérvár a térképen

Átlagos 2022. júliusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. október 4.
A Marxim számomra inkább a kocsmaélményt nyújtotta, mint a pizzériát/éttermet. Ehhez több tényező is hozzájárult. Ez már a sokadik hely volt, amelyet rögtönzött fehérvári túránk során felkerestünk. Már sötétedés után jóval, az este derekán érkeztünk meg ide. Szinte telt ház volt, kívül-belül tele vendégekkel. A rendelés miatt muszáj volt bemennünk a pince gyomrába, de rossz, áporodott, levegőtlen volt a pincehelyiség, és ez a szag keveredett az ember testek kigőzölgésével, némi kajaszaggal, szóval nem volt kellemes egyáltalán. A beltér a hely nevéhez méltóan mindenfajta kommunista- szocialista-kádári-rákosi időkből származó relikviákkal díszített, vörös csillag, mozgalmi zászló, katonai zubbony, surranó, plakátok, korabeli "tudományos" könyvek, rohamsisak, gázmaszk, Che Guevara zászló meg még számtalan hasonló darab. Az asztalok nem kerültek letakarításra a távozó vendégek után.

A pultnál kellett rendelni és fizetni, majd a felgyülemlett rendelések miatt utána az italt kihozták az asztalunkhoz némi várakozást követően. Mondtuk, hogy a teraszon leszünk. Ha van hely... Hát, keressetek magatoknak, volt a frappáns válasz az egyik pultos lány részéről. Egy korsó Drehert (580 Ft) és Floris meggyes sört (1400 Ft) kértünk, először egy kört, aztán kedvünk lett még egyre és még ittunk 1-1 Jégert is (az új rendelésért újra le kellett menni a bűzös pincébe). Az italkínálat kommersz, sörben Kőbányai, Pilsner, HB búza, kézműveseket nem láttam.

Helyileg a Buszpályaudvar / Piac tér és a szűken vett belváros macskaköves utcái között található, a Várfal oldalában, de nemcsak a jó elhelyezkedés miatt népszerű, hanem leginkább azért, mert az olcsóbb, de mégsem késdobáló színvonalú ivók közé tartozik. A város egyik legrégebbi pizzériájaként tartják számon már a 90-es évek óta, de a pizza terén is inkább a kedvező ár okán lett népszerű, mintsem a kiemelkedő minőség miatt. Ma már azért Fehérváron több helyen is lehet kapni igazi, olasz alapanyagokból készült pizzát, viszont ennél drágábban. 24 és 32 cm-es pizzát készítenek, és a legdrágább is 3000 Ft alatti áron. A vendégkör többségét 25 év alatti fiatalok adták.

A terasz a várfal oldalába települt, valahogy ennek nagyon klassz hangulata volt így ezen a kellemes nyári estén. A mellettünk lévő asztalnál egy országos szinten ismert politikus, országgyűlési képviselő hangját ismertük fel, aki igen jó hangulatban egy nagyobb asztaltársasággal italozott (a sötét miatt az arcát nem láttuk még akkor, de a hang alapján egyértelműen beazonosítottuk).

A mosdó büdös, koszos és igénytelen volt, a régi pályaudvari vécékre emlékeztető küllemmel és szagokkal.
Összességében ajánlottra tettem, de csak az egyedi hangulat miatt.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Tisztaság:Gyenge
Marxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - EgyébMarxim Pizzéria Székesfehérvár - Egyéb

Marxim Pizzéria további értékelései

2023.03.16a párjával
Úgy hozta a sors, hogy tavaly augusztusban alkalmam volt visszatérni s nosztalgiázni egy kicsit a székesfehérvári Marximban. Belépve az üzletbe elsőre a dohszag üti meg az ember orrát, utána nézegeti az étlapot, mely erősen elrongyolódott, már nem nyomtatják a papíralátétre. Az elhanyagoltságot,...
2022.02.05családjával
20 éve ugyanolyan fini a pizza! Imádjuk! Hú... már eltelt 20 év! :) Másokbak is szeretettel ajánljuk!
2020.07.26egyedül
A Marximba nem is annyira a(z újra)tesztelési vágy vitt, mint a virtus. Buszra vártunk jóbarátommal, s azt tárgyaltuk, hogy beleférne-e még egy hely az időbe. Jómagam 9 perccel a busz indulása előtt úgy véltem, hogy még igen. Úgyhogy sprinteltem a Marximba, ittam egy kis Unicumot, majd irány...
Hotel Platán Székesfehérvár - Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel
Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel