Kardinális merengő

Vörösmarty Cukrászda SzékesfehérvárVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár a térképen

2019. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2019. október 20.
A Vörösmarty Cukrászda gyerekkoromban, a 80-as években a legmenőbb cukrászda volt a városban, a sétáló utca végén. Akkoriban az alapterülete sokkal nagyobb volt, mint jelenleg, és vasárnap délután sikk volt ide betérni egy fagyikehelyre vagy süteményre. Még 30-35 év távlatából is élénken fel tudom idézni az élményt.

Mivel már Budapestre költöztünk, csak 1-2 évente szoktam visszajárni, azt hittem, már teljesen megszűnt, bezárt.
A legutóbbi látogatáskor vettem észre, hogy mégiscsak léteznek, de ez már egészen más. Érdekesség, hogy a Greco Petrol magán benzinkutas cég a tulajdonosuk, ezt a blokkról állapítottam meg.
A bejárat előtt van kitelepült teraszuk, kevésbé szimpatikus, hogy az alkalmazottak az ajtó mellett dohányoznak.
Készítenek gyümölcsturmixokat, de borokat is árulnak, olasz és spanyol desszertborok mellett Szeremley Huba badacsonyi rizlingjét. Kommersz sörkínálat (Borsodi, Heineken, Gösser). Tucatnyi ízben fagylalt: a vörös áfonya és a túrós füge volt a legizgalmasabb számomra, de pisztácia, puncs, vanília, csoki, Sacher, Raffaello is volt (250 Ft). A fagyi korrekt.
Tortaszeletek árai 400-600 Ft közöttiek, az országtorták közül az Őrség zöld aranyát sütik, állítólag a közönségnek az jött be legjobban, valamint volt a szatmári szilva és a somlói revolúció is. Sütik már kb. 300 Ft-tól kaphatóak.

Van egy oldalnyi kávélap, majd egy oldal sütilap jön, és vagy tucatnyi fagyikehely.

Kardinális szeletet kértem, amit már leginkább a tradicionális cukrászdákban árulnak (340 Ft), fő összetevője a tojásfehérje és a baracklekvár. No meg cukor. Olyan volt, amilyen lenni szokott, semmi extra, de jó volt. Normális tálalás: üvegtányér, fém desszertvilla.
Az asztalok klasszikus kerek kávéházi asztalok kényelmetlen székekkel.

Életunt személyzet. Emiatt szívem szerint csak 3 pontot adnék az össz-élményre, de hátha rájön erre a tulaj is, és lecseréli egy lelkesebb brigádra vagy ha őket tudja motiválni, az sem rossz megoldás.
Kiszolgálás:Gyenge
Hangulat:Átlagos
Vörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - BelsőVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - MosdóVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étlap/itallapVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Étel/italVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Külső képVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Külső képVörösmarty Cukrászda Székesfehérvár - Belső

Vörösmarty Cukrászda további értékelései

2018.07.20a párjával
Nyaralásunk során megtewtszett a hangulatos kávézó és cukrászda a belvárosban. Limonádét és kávét rendeltünk.. Sok féle kávékülönlegesség közül a brazil kávét választottuk.. A kiszolgálás gyors volt..Egyébként a hangulatos Fehérvárron sok cukrászda és étterem található.. A curászdában sok féle...
2018.06.10egyedül
A Vörösmarty cukrászda tipikus négy pontos hely, egyértelműen átlag feletti és egyértelműen nem csúcs. Jómagam a nyári melegben egy gombóc fagylalt kedvéért néztem be ide, némi dilemmázás után a sárgabarackra esett a választásom. Alapesetben epret vagy málnát szoktam kérni, ezek jó...
2016.07.19a párjával
Nagyon kedves hely, remek figyelmes személyzettel. Finom sütemények, és nagyon jó minőség jellemzi a helyet. Még a kutyusunknak is külön hozott a hölgy vizet, ami jól esett. Szép környezetben található, remek terasszal. Mindenkinek ajánlom aki arra jár.
Hotel Platán Székesfehérvár - Napi árak
Hotel Platán Székesfehérvár