Jókor, jó helyen

Órajáték SzékesfehérvárÓrajáték Székesfehérvár a térképen

Kihagyhatatlan 2022. augusztusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2023. március 22.
A Kossuth utcai Borbár teraszán üldögélve éppen egy csodás Kabar bort kortyolgattunk, amikor említettem, hogy majd be kell menni megnézni az órát az udvarban. Arra nem is számítottam, hogy éppen sikerül elcsípni az órajátékot, de kezdtek gyülekezni az emberek, és pincérünk is jelezte, hogy mindjárt kezdődni fog valóban. Délelőtt 10 órától két óránként, utoljára este 6 órakor járnak körbe a figurák az órán. Az órajáték figurái a magyar történelem olyan királyi személyiségeit ábrázolják, akiknek nevéhez legendák fűződnek: Szent István, Szent László, Szent Erzsébet, Szent Margit, Mátyás király és Beatrix királyné alakjai is megjelennek. Az órajáték az Óramúzeum épületében, annak tornyában található, Fehérváron járva nem szabad kihagyni.
Igazából a fotók nem is adják annyira vissza, videóra érdemes felvenni, de még inkább személyesen átélni, megnézni, illetve meghallgatni a szép harangjátékot.
Órajáték Székesfehérvár - EgyébÓrajáték Székesfehérvár - EgyébÓrajáték Székesfehérvár - EgyébÓrajáték Székesfehérvár - EgyébÓrajáték Székesfehérvár - EgyébÓrajáték Székesfehérvár - Egyéb

Órajáték további értékelései

2023.03.22
Sajnos az órajátékot most nem láttam, mert nem akkor érkeztem oda, de azért készítettem pár fotót. Tetszett az élénk színek használata az épületen. Egy kis terecske van előtte, nyáron biztosan szép lehet, sok virágga díszítve.
Hotel Platán Székesfehérvár - Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel
Pihentető napok Székesfehérváron fürdőbelépővel