Béla király tér Szekszárd

Egyéb látványosság
Béla király tér Szekszárd
Béla király tér SzekszárdBéla király tér Szekszárd

Béla király tér Szekszárd bemutatkozása

I. Béla király 1061-ben alapította meg a szekszárdi bencés apátságot, melynek romjait 1967-ben tárták fel. A tizenegy karéjos templom falai a Vármegyeháza belső udvarán láthatóak, a monostor romjai az uralkodóról elnevezett téren állnak. A Béla király tér Szekszárd központi tere, ahol megtalálható az uralkodó szobra is.

Takler Kúria Szekszárd - Napi árak reggelivel
Ambient Hotel Sikonda
Fried Kastély Hotel Simontornya - Legjobb ár
Fried Kastély Hotel Simontornya

Béla király tér Szekszárd vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 76 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1056 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2023. augusztus 8.a párjával járt itt
A város jeles helytörténésze, manapság talán legjobb ismerője, dr. Töttős Gábor azt írja Szekszárdról mesélő útikönyvében, hogy a város hajdani központját I. Béláról nevezték el. Mi viszont úgy tapasztaltuk, hogy ez a tér ma is a település központja, központi tere a legfontosabb intézményekkel, épületekkel, számos idekötődő szoborral.
Béla király tér Szekszárd - EgyébBéla király tér Szekszárd - Egyéb