Borkút Szekszárd

Borkút Szekszárd
Borkút SzekszárdBorkút Szekszárd
Borkút SzekszárdBorkút Szekszárd

Borkút Szekszárd bemutatkozása

A szekszárdi Vármegyeháza belső udvarán található a Borkút, mely a város egyik nevezetessége. Ez az ország egyetlen olyan kútja, ahol a városi ünnepnapokon fehér- és vörösbort lehet kóstolni. A kutat 1994-ben álították fel, a pajzán bronzszobor Szatmári Juhos László és Baky Péter alkototása.

Takler Kúria Szekszárd - Napi árak reggelivel
Napi árak reggelivel
2026.03.05-ig
Takler Kúria Szekszárd
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Fried Kastély Hotel Simontornya - Senior ajánlat
Senior ajánlat
2024.06.14-ig
Fried Kastély Hotel Simontornya

Borkút Szekszárd vélemények

2055
Érdekes 2024. március 20.egyedül járt itt
Jól látszik a képeken, hogy Agapanthus és én milyen eltérő napszakban és fényviszonyok között jártunk ott, hát Istenem, nekem most így sikerült. A múzeumban mondták, hogy el ne mulasszam az alkotást, itt van a falak mellett. Egyébként tudtam róla, tervben volt.
Borkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - Külső képBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - Külső kép
Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 62 városban járt márFelfedező - 73 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1023 feltöltött kép
Érdekes 2023. július 12.csoporttal járt itt
Meglehetősen pajzán alkotást találtunk városnéző sétánk során a régi megyeháza melletti kis kertecskében: Dionüszosz, a bor és a mámor görög mitológiai istensége ül egy boroshordón, szemben vele, mondhatni, intim közelségben egy nő. Kezükben szőlőfürt, lopótök és boros kupa.
Borkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - EgyébBorkút Szekszárd - Egyéb