Felsővár-kilátó Szendrő

Felsővár-kilátó Szendrő
Felsővár-kilátó SzendrőFelsővár-kilátó Szendrő
Felsővár-kilátó SzendrőFelsővár-kilátó Szendrő

Felsővár-kilátó Szendrő bemutatkozása

Szendrő egykori várainak helyén, egészen pontosan a Felsővár pontján épült fel 2012-ben a faszerkezetes kilátó. Egykor a vár lőportornya állt itt. A kilátó 25 méter magas, Farkas Pál építész tervezte. Alján egy rekonstruált falrészletet is megtekinthetnek a látogatók, valamint egy kiállításon ismerhetik meg a feltárások eredményét.

Kollár Vendégház Varbóc - Napi árak
Hotel Eger Park

Felsővár-kilátó Szendrő vélemények

2076
Átlagos 2023. november 1.a párjával járt itt
Tulajdonképpen nem tudom, mi dominál itt inkább, a vár vagy a kilátó. Szóval, hogy volt itt hajdanán egy felsővár vagy fellegvár, de közel sem olyan magasságokban, mint ahogy az ilyen váraktól megszoktuk. Autóval felmehetsz a jelölt irányba, aztán van egy parkoló, nem értettem, miért áll itt az a sok autó, amikor a "várban" senki sem volt rajtunk kívül, de aztán kiderült, hogy ezek mind a temetőbe mentek, aminek szintén itt van a parkolója.
Felsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - Külső képFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - EgyébFelsővár-kilátó Szendrő - Egyéb
Felsővár-kilátó Szendrő a térképen
3752 SzendrőGacsal u. 15.