Oroszlán szobor Szigetvár

Oroszlán szobor Szigetvár
Oroszlán szobor SzigetvárOroszlán szobor Szigetvár
Oroszlán szobor SzigetvárOroszlán szobor Szigetvár

Oroszlán szobor Szigetvár bemutatkozása

A város főterén található a Zrínyi Miklósnak az országban elsőként emléket állító Oroszlán szobor, mely Gerendai István munkája. A szobrot 1878-ban emelték a város és a térség adományaiból. A szobor egy oroszlánt ábrázol, mely vörös márványkő talapzaton áll és a török félholdas zászlót tapossa.

Hotel Kardosfa Zselickisfalud - Júniusi pihenés
Ambient Hotel Sikonda

Oroszlán szobor Szigetvár vélemények

2076
Kihagyhatatlan 2022. november 2.a párjával járt itt
Az ittjartam mai cikke ráirányította a figyelmemet Szigetvár szobraira, köztük természetesen erre az oroszlánra is. Ha Szigetvár, akkor Zrínyi. Ha oroszlán, akkor is Zrínyi. ráadásul a Zrínyi téren is áll. De hiszen itt minden Zrínyi, ahogy Egerben minden Dobó, vagy Drégelypalánkon minden Szondy. . .
Oroszlán szobor Szigetvár - Külső képOroszlán szobor Szigetvár - EgyébOroszlán szobor Szigetvár - Külső képOroszlán szobor Szigetvár - Külső kép