városi Tavak közül
Tavak
Tarcali bányató TarcalTarcali bányató Tarcal

Tarcali bányató Tarcal bemutatkozása

Tarcal mellett, a Nagy Kopasz hegy lábánál található a Tarcali bányató, ami alig negyedórányi távolságra van Tokajtól. A bánya tavát a forrásvizek töltötték fel, gyönyörű környezetben található ez a türkizkék színű tó. A Nagy Kopasz hegy vulkanikus eredetű andezitje a tavat övező függőleges sziklafalakban is megfigyelhető.

gróf Degenfeld Kastélyszálló Tarcal - Napi árak reggelis ellátással
Calimbra legkedvezőbb ár félpanzióval
2025.01.08-ig
Hotel Calimbra Miskolctapolca

Tarcali bányató Tarcal vélemények

Arany fokozatú értékelőOrszágjáró - 34 városban járt márFelfedező - 49 helyen első értékelő3 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 13.barátokkal járt itt
Az Áldó Krisztus szobor mögött lévő bányatavat legalább annyira érdemes megnézni, mint magát a szobrot. Fentről is gyönyörű, plusz ősszel elképesztően szép színeket mutat a táj, de egy kiépített úton megközelíthető, és valamennyire körbe is járható.
Tarcali bányató Tarcal - Egyéb
Kihagyhatatlan 2022. szeptember 5.a párjával járt itt
Jártam itt ősszel, tavasszal, nyáron. Sosem hagytam ki a bánytavat. Nagyszerű kilátás rá a Krisztus szoborról és több úton is megközelíthető. Nagyon szép közelről a víz és a hangulat, ahogy körbeveszik a sziklák, megéri megnézni.