Angolkert Tata

Angolkert Tata
Angolkert TataAngolkert Tata
Angolkert TataAngolkert Tata

Angolkert Tata bemutatkozása

Az Angolkertet 1783-ban Böhm Ferenc mérnök építette. A kert kialakításának kedvezett a feltörő források (Kék-forrás, Najád-forrás) vize, a természeti környezet és a Cseke-tó. A tavat az ott működött Jenő-malom tulajdonosáról nevezték el. 1803-ban Kazinczy Ferenc is megtekintette az angolkertet, majd 1831-ben újból visszatért, és gyönyörködött a szép platánsorban.

Kristály Imperial Hotel Tata - Kristály wellness
Kedvezményes kikapcsolódás Zsámbékon
Szépia Hotel Zsámbék

Angolkert Tata vélemények

2055
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 677 városban járt márFelfedező - 2210 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 42154 feltöltött kép
Érdekes 2023. október 6.a párjával járt itt
Hopp, most néztem, hogy én itt "levéleményeztem" a műbarlangokat, a műromokat, a török mecsetet, a Cseke tavat, a Cellarius kincsesházat, Kazinczy padját stb. és ezek mind-mind az Angolkertben vannak, na, az Angolkertet meg nem. Hát ez vicces. Belevesszük a pálmaházat is meg a nyárilakot.
Érdekes 2023. szeptember 30.a párjával járt itt
Volt szerencsém már többször járni a tatai Angolkertben és annak környékén. Az egyik bejáratánál van egy jó hangulatú cukrászda, az ott vásárolt fagyival szoktuk kezdeni a sétánkat. Szinte már hagyomány, ha arra járunk. Maga a kert hangulata a romokkal, a tóval engem mindig megnyugtat - szívesen sétálok csendben, nyugalomban.
Angolkert Tata - EgyébAngolkert Tata - EgyébAngolkert Tata - EgyébAngolkert Tata - EgyébAngolkert Tata - Egyéb
Kihagyhatatlan 2019. május 19.csoporttal járt itt
Az Angolkert vagy más nevén Angolpark Tatán a tóvárosi városrészben található csodálatos, nyugalmas park, egy hatalmas zöldövezet. A 18. század végén alakították ki a Cseke-tó és több forrás környezetében. Jelenleg természetvédelmi terület, csak gyalogosan - autómentesen - látogatható.
Angolkert Tata - Angolkert Tata - Angolkert Tata - Angolkert Tata - Angolkert Tata -
Ezüst fokozatú értékelőOrszágjáró - 22 városban járt már1 évnyi aktív tagság
Kihagyhatatlan 2018. augusztus 20.a párjával járt itt
Nagyon szép hely,sok érdekességgel.
Amikor ellatogatunk felmegyünk a várban is.
Minap csalódottan vettem észre,hogy a vár környéke egyáltalán nincs kivilágítva.
Sötétben botorkálva értünk el egyik pontból a másikba .
Szinte félelmetes volt,ahogy szembe jöttek emberek biciklivel ,gyalogosan
Mindenki a saját telefonjával vagy lámpával világított. Olyan volt mint egy szellem város.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 22 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.