Balneum - egy meglepetés

Tisza Balneum Hotel TiszafüredTisza Balneum Hotel Tiszafüred a térképen

2018. októberben, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2018. október 24.
Aki Poroszló felől érkezik az jó ha résen van, mert Tiszafüredre beérve hamar túl lehet szaladni a hotel kapuján. A hotelt előjelző tábla ugyanis majdnem a kapunál van. Nem sokkal később van egy körforgalom, ahol gond nélkül vissza lehet fordulni és Füred felől már balra kanyarodó sáv is van a hotel bejáratához.
A szoba korrekt. Tiszta, ízléses és a falak vastagok (Ez szeretkezés [moderálva - a szerk.] közben komfortérzetet ad.).
A fürdőszoba (kádas) szép. Hibája, hogy mivel nagy teret hagytak a csapnak, a fürdőkádat beszorították egy kuckóba. A kád csaptelepje nem véletlenül mozgott. Minden ki- és beszállásnál beleütközik az ember.
Minibár: bucira tömve. Kipakoltuk és a saját kajánkat tettük bele. (Mi tényleg ételallergiások vagyunk. Ez később fontos lesz.)
A terasz nagy, remek kilátással. Asztal és a két szék rendben van. Hamutartó kikészítve. (Mi nem dohányzunk.)
Wellness szekció teljesen rendben. Medencék, szaunák, pihenőhelyiség tiszta, a személyzet remekül teszi a dolgát. Lehet lazulni ezerrel. Mi nem edzünk de az edzőterem is jól felszereltnek, bár kicsit zsúfoltnak látszott.
A kaja.... Mi ténylegesen ételallergiások vagyunk. Én glutén, tej, tojásfehérje és kukorica érzékeny. Feleségem "csak" laktózérzékeny.
A csoportunknak felszolgált étel sajnos allergiás reakciót okozott amivel a mai napig küzdenem kell. (Hosszútávú kiütéseket kapok teljes testfelületen, ha az említett dolgokból jut a szervezetembe.)
A tanácsom annyi, hogy vegyék górcsó alá az allergén élelmiszerek kiváltásának lehetséges módozatait. Én csak viszketek és ronda leszek még vagy két hónapig. Más azonban belehalhat ha olyat eszik, amit nem szabad neki.
Persze tudom hogy a "mentes" étkezés ma amolyan divattá nőtte ki magát. Emiatt sokszor nem veszik komolyan a konyhákon.
Mégis érdemes elmélyedni a témában, mert nagyon rossz fényt vethet az adott vendéglátó egységre, ha valaki elhalálozik az egyébként mentesnek mondott ételtől.
A Balneumért zsémbelek, nem ellene.
Minden más remek, kiváló, kényelmes és élvezetes volt.
Személyzet:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Kényelem:Kiváló
Szolgáltatások:Kiváló
Étkezés:Gyenge
Elhelyezkedés:Kiváló

Tisza Balneum Hotel további értékelései

2024.02.03a párjával
+ szálloda elhelyezkedése a Tisza-tónál és közvetlen környezete , személyzet udvariassága, gyógyvizes medencék a wellness részlegben, bőséges választék reggelinél, vacsoránál - a kétszemélyes szobában egy db vessző fonott fotel és egy szegényes szék volt, második fotel hiányzott, a...
2024.01.21gyerekekkel
Foglaláskor leírt szolgáltatások, szobabelső 4 csillag jelzésnek megfelel a valóságnak. Személyzet Nagyon kedves, gyermek animátorok teszik a dolgukat, Vidra vicces és érdekes, főként a pici gyerkőcök számára. Kiváló a szauna program és a medencék biztosítják a kikapcsolódást.
2023.12.08egyedül
A személyzet kiváló, segítőkész. A szobák berendezése jó, kényelmes, a fűtésük sajnos nem egyenletes, két nap alatt sikerült elfogadhatóra beállítani a periódikus működést. Az étkezés kiváló, jó a szakácsuk és az éttermi dolgozóik. A wellness nem az igazi. Csak a derék masszírozók és a szauna...

A Tisza Balneum Hotel legnépszerűbb csomagjai

Tisza Balneum Hotel Tiszafüred - Napi ár félpanziós ellátással
Napi ár félpanziós ellátással
2024.12.29-ig
Tisza Balneum Hotel Tiszafüred - Nyárindító wellness pihenés (1 éjtől)
Nyárindító wellness pihenés (1 éjtől)
05.31-06.21.
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - 2 éjszakás ajánlat félpanzióval
2 éjszakás ajánlat félpanzióval
2025.01.06-ig
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló
Hotel Kapitány Sümeg - Kedvezményes ajánlat